Obě utkání šumperské ženy vyhrály výbornou obranou a velmi kvalitní hrou podkošových hráček. S poděbradskými děvčaty hrály velmi dobře, a tak je přehrávali až do konce 3. čtvrtiny, kdy vedli až o 22 bodů. Ve čtvrté vytaženou obranou se poděbradským hráčkám podařilo upravit výsledek na velmi přijatelných 6 bodů.

V nedělním utkání domácí tři čtvrtiny hráli velmi vyrovnané utkání, kdy ale stále vedli. Šumperská osobní obrana a bojovnost o tomto víkendu byla pro soupeře nepřekonatelná a ve čtvrté čtvrtině domácí ženy potvrdily, že v Šumperku se jen tak vyhrávat nebude.

Družstva A a B jsou sestavená ze čtyř generací hráček, vychované současným trenérem Oldřichem Sládkem, Karlem Bártou, Liborem Dvořáčkem a Josefem Sitařem. Zkušenost se prolíná s mládím, proto všichni doufají, že budoucnost ženského basketbalu v Šumperku není jenom jednoletá záležitost. B družstvo hraje Oblastní přebor Střední Moravy.

V obou družstvech je 21 hráček a přesto největším problémem je trénink a příprava na utkání, studující hráčky jsou na školách od Ústí nad Labem po Ostravu, takže družstvo se setkává na tréninku pouze ve čtvrtek a pátek, ale přesto je obdivuhodné, jak se děvčata domluvila a dala dohromady výbornou partu, která si 2. ligu vybojovala v kvalifikaci po loňském vítězství v Oblastním přeboru.

Kvalitní výkony o tomto víkendu předurčují pro šumperského fanouška, kterému ženský ligový basket chyběl, v následujících utkáních, krásnou, dramatickou a zajímavou basketbalovou podívanou.

Další kola odehrají šumperská děvčata na palubovkách Zlína, Příboru a Ostravy.

Pozvánkou pro příznivce na příští utkání v Šumperku budou kvalitní soupeři, přijedou družstva z basketbalových bašt: v sobotu 17. listopadu od17.00 hodin Sparta Praha a v neděli 18. listopadu od 10.00 hodin Basketbal Nymburk.

Oldřich Sládek

TJ Šumperk - Basket Poděbrady 65:56 (16:10 29:21 52:32)

Body domácích: Kozáková Jana 17, Podhorná Saša 14, Knířová Pavla 8, Čechová Tereza 8, Zelená Martina 7, Valentová Petra 4, Vlková Soňa 4, Vavračová Lucie 3, Klečková Iva, Hejlová Vendula, Kohoutová Renata, Eflerová Kateřina.

TJ Šumperk - ŠBK P-H Sadská 74:55 (20:16 42:33 53:47)

Body domácích: Podhorná Saša 25, Kozáková Jana 13, Čechová Tereza 10, Valentová Petra 7, Zelená Martina 6, Vlková Soňa 5, Hejlová Vendula 4, Vavračová Lucie 2, Eflerová Kateřina 2, Klečková Iva, Kohoutová Renata, Knířová Pavla.