„Soupeři se utkali ve třech disciplínách. Nejprve házeli kettlebellem o váze 16 kg do dálky. Následně zvedali 70 % své hmotnosti na benchpress s co nejvyšším počtem opakování. Na závěr dřepovali s činkou,“ řekl jeden ze závodníků a člen Vzpírání Šumperk Tomáš Pliska.

Na startovní listině figurovali domácí reprezentanti, ale také siláci z Prostějova a Náměšti na Hané. Kromě zápolení v mužských, ženských, veteránských a mládežnických kategorií, byl k vidění i souboj o absolutního vítěze. Šampion Šumperského valibuka si mohl odnést stokilový bukový špalek, s ním i čokoládový dort.

Výhru oslavil hlavně díky výbornému výsledku ve dřepu (zvládl 200 kg) Radek Liška ze Vzpírání Haná. Zkrátka nepřišli ani Šumperští. Tomáš Pliska bral celkově i v mužské kategorii druhou příčku, mezi veterány dosáhl na zlato František Sedlačík.

Pěkné umístění zapsali taktéž Ladislav Pliska (celkově 5. místo), Zbyněk Košťák (celkově 6. místo), Iva Kalousková (3. místo v kategorii žen) a Šarlota Baslerová (1. místo v kategorii do 15 let).

„Počasí vyšlo skvěle, padaly hezké výkony a mezi závodníky vládla přátelská atmosféra,“ líčil Pliska. Akce sklidila pozitivní ohlas, a tak jsme rozhodli, že ji uspořádáme i příští rok,“ oznámil radostně.

Výsledky šumperských vzpěračů (Šumperský valibuk 2018):

Tomáš Pliska (2. místo a 2. místo v kategorii mužů)
František Sedlačík (4. místo a 1. místo v kategorii veteránů)
Ladislav Pliska (5. místo a 2. místo v kategorii veteránů)
Zbyněk Košťák (6. místo a 2. místo v kategorii juniorů do 17 let)
Iva Kalousková (10. místo a 3. místo v kategorii žen)
Šarlota Baslerová (13. místo a 1. místo v kategorii do 15 let)