Druhý čtvrtfinálový turnaj začal výborný zápas mezi Metelesku Blesku a Icemany. Icemani moc dobře věděli, že jim stačí remíza k postupu nebo případná výhra. Do vedení se dostali, ale poté už stále prohrávali a snažili se dohnat jednogólové manko. To se podařilo až 5 minut před koncem, když bylo srovnáno na 4:4 a ten už do konce utkání zůstal, a tak Icemani slavili postup do semifinále. Celá tato série byla velmi vyrovnaná a vyhrocená. Oba mančafty podaly vysoké a kvalitní výkony, které přilákaly spoustu fanoušků.

Kdo postoupí do finále ŠFL? Hlasujte v anketě pod článkem

Další utkání mezi Párky a Spádovou legií. Legie vstupovala do zápasu s tím, že musí vyhrát. Ale bohužel se opět nesešla v dostatečném počtu. Neměla dokonce ani jednoho hráče na střídání. Párkům velmi dobře vzdorovala, dokonce vedla 4:1. Ale Párci ve druhém poločase čerpali ze sil, které za celý zápas naspořili. Za to Spádová legie neměla z čeho těžit a prohrála rozdílem pěti branek.

Vychlazená 11° a Bílý Balet. Překvapivě si vítězové základní části tým Vychlazená 11° lehce pohráli s Bílým Baletem v obou zápasech. Ten první vyhráli 7:3 a ve druhém nenechali Baletu prostor pro tancování. Vychlazená 11° vyhrála 10:3 a tím si zajistila postup do semifinále, kde se utká s Icemany.

Poslední zápas Lazy Swines a Včelek Medulek. Včelky vedly v sérii 1:0, a tak do zápasu vstupovaly s větším sebevědomím. Karta se ale v půlce zápasu obrátila a Včelky prohrávaly 3:5. Pokud by prohrály v základní hrací době, tak by se jely rozhodující nájezdy. To se ale nestalo a Včelky si postup do semifinále pohlídaly a v zápase ještě nastřílely dost branek na to, aby si zajistily klidné vklouznutí do semifinále bez dramatického závěru. Autor: David Braun

STATISTIKY   

Metelesku blesku - Icemani 4:4 (3:2) - postup Icemani

Vicenec (Vlček), Vlček, Vicenec (Heger), Vicenec - Šíma (Šíbl), Šíbl (Šíma), Novák (Přecechtěl), Březina (Šíma)

Párci team - Spádová legie 10:5 (1:4) - postup Párci

Braun (Trávníček), Trávníček, Braun (Trávníček), Trávníček (Chladil), Trávníček (Chladil), Chladil (Mrázek), Chladil (Mrázek), Chladil (Trávníček), Chladil (Braun), Chladil (Zapletal) - Bezděčka (Pudil), Patsch (Tempír), Bezděčka, Tempír (Pudil), Patsch (Pudil)

Vychlazená 11° - Bílý balet 10:3 (8:1) - postup Vychlazená 11°

Dohnal, Fišer (Bejdák), Fišer (Vlk), Fišer (Vlk), Vlk, Novák (Fišer), Novák (Fišer), Kocourek, Novák (Dohnal), Novák (Dohnal), Fišer - Pospíšil, Švesták, Kostelecký (Sigmund)

Lazy Swines - Včelky medulky 8:10 (1:3) - postup Včelky medulky

Flašar (Nemrava), Flašar (Pazourek L.), Keclík (Brablc), Flašar (Keclík), Keclík (Flašar), Flašar, Brablc (Nemrava), Brablc (Pazourek K.) - Kopa, Kopa, Helešic, Feltl (Andrle J.), Feltl (Andrle J.), Los (Feltl), Andrle J. (Kopa), Andrle J. (Helešic), Feltl (Los), Andrle J.

Semifinále se odehraje 16. března v tělocvičně Obchodní akademie Šumperk: 19:00 Párci team vs. Včelky medulky, 19:50 Icemani vs. Vychlazená 11°

První semifinále je na programu od 19:00, utkají se Včelky medulky a Párci team. Tyto dva týmy se v minulém ročníku utkaly ve finále a byla to náramná podívaná. V obou finálových zápasech nechybělo nasazení a bojovnost každého hráče o každý míček. Fanoušci a milovníci florbalu se tedy mají na co těšit.

Druhé semifinále:  Icemani a Vychlazená  11°. Obě mužstva jsou překvapením v soutěži. Icemani skončili po základní části na sedmém místě, ale ve čtvrtfinále postoupili přes neskutečně nadupané mužstvo Metelesku Blesku. Za to Vychlazená 11° si nejlépe poradila se všemi týmy v lize a po základní části skončila na 1. místě. Oba týmy tedy mají čím překvapit a můžeme se těšit na pohledný florbal z obou stran.