Memoriál M. Kojdeckého byl prakticky poslední možností pro nominaci na mistrovství ČR před krajskými přebory. Z Gymnastického klubu Šumperk odjelo do Ostravy bojovat šest děvčat. Čtyři v kategorii starších žákyň, jedna kadetka a jedna juniorka.

Ve výkonnostně nejméně náročné kategorii starších žákyň se nejlépe vedlo Agátě Kněžkové, která obsadila výborné páté místo. Nikola Urbanová byla 27., Eliška Talandová 39. a Ludmila Stejskalová 45.

Naopak jediné šumperské startující kadetce Marii Nevrklové se závod nevydařil. Po medailových úspěších na domácím Memoriálu Petry Urbáškové a ve slovenském Popradu, jí nevyšel krok na přeskoku a nepředvedla nahlášený skok.  Podle pravidel tak nebyl její přeskok platný. V celkovém součtu všech nářadí nakonec obsadila 27. místo.

Skvělý výkon předvedla juniorka Bára Fricová. Celým čtyřbojem prošla bez většího zaváhání a v náročné konkurenci juniorských reprezentantek obsadila pěkné páté místo.

Přebor Olomouckého kraje

V neděli 2. června mohli příznivci dívčí sportovní gymnastiky v Šumperku ocenit výkony předvedené v Krajském přeboru Olomouckého kraje, který se celý den konal v tělocvičně čtvrté základní školy na Sluneční ulici.

Pro začínající gymnastky z mateřských školek měli pořadatelé připravený vložený závod mimin. Nejvíce body ocenili rozhodčí právem závodnice z Gymnastického klubu Šumperk. Na prvním místě skončila Sabina Žandová a na druhém Bára Pražáková.

První oficiální kategorií předepisující povinný čtyřboj podle závodního programu České gymnastické federace byla kategorie základní stupeň. Přebornicí Olomouckého kraje se stala Pivoňková z Prostějova. Další medaile ale zůstaly v Šumperku zásluhou holčiček z první třídy Julie Hvižďové (2. místo) a Adriany Vavrečkové (3. místo). Čtvrtá byla jejich tréninková kolegyně Amálie Šulová. Velkým úspěchem začínajících závodnic z mateřské školky, které jsou ale díky datu narození zařazeny do této kategorie školaček, bylo zvládnutí všech povinných sestav a celkové umístění na předních příčkách startovního pole. Řeč je o Kláře Peterkové (5. místo) a Berenice Diňové (6. místo). Další umístění členek GK Šumperk: 7. Denisa Flašarová, 8. Daniela Náplavová, 11. Julie Talandová.

V mladších žákyních se dařilo Zuzaně Poštulkové, která s minimální ztrátou na medaili obsadila čtvrté místo. Sedmá byla Adéla Osladilová a o jednu příčku za ní skončila Michaela Pavlů. Veronice Kadlčíkové patřilo 11. místo.

Obtížnější výkonnostní požadavky v kategorii starších žákyň zvládla nejlépe ze šumperských Eva Kubíčková (3. místo). Další pořadí žákyň GK: 6. Agáta Kněžková, 9. Nikola Urbanová, 10. se shodným součtem bodů Eliška Talandová a Ludmila Stejskalová.

Další tři kategorie potom byly pro GK Šumperk stoprocentně úspěšné. Veronika Veselá v žákyních A, Marie Nevrklová v kadetkách i Bára Fricová v juniorkách získaly zlaté medaile za první místa.

Nyní už je jasné, že na Mistrovství republiky bude Šumperk reprezentovat těchto osm gymnastek: Kubíčková, Kněžková, Urbanová, Veselá, Fricová, Nevrklová a A. a V. Měrkovy. Autor: Martina Konopová