TEXT: GK Šumperk

Povinnou sestavu na bradlech a prostných si vyzkoušela ve výkonnostním stupni VS0A Klára Snášelová. Klárka dojela do Brna prolomit šňůru bramborových medailí. Druhou nejvyšší známkou na bradlech a třetí na prostných ji nakonec vyneslo shodnou známku s gymnastkou SGC Ostrava. Pravidla sportovní gymnastiky jsou neúprosná, a tak tentokrát rozhodla v neprospěch šumperské gymnastky. Nižší známka na prostných Klárku odsunula na třetí místo. Z celkového počtu 34 závodnic je však bronz nádherný.

V kategorii VS1A se představila za Šumperk Karolína Štefková. Kája cvičila moc pěkně, ale tentokrát chyběla její jistota a čistota na kladině. Bradla se podařila a Kája si z Brna odváží bramborovou medaili. V konkurenci dvaceti dvou děvčat je to krásné umístění a příslib, že by se mohla probojovat na MČR. Má ještě měsíc na zlepšení svých povinných sestav.

Nejpočetnější zastoupení (39 závodnic) měla kategorie VS2A. Na MČR postupují z kvalifikací, které se konají 4.5. v Ostravě, 8.5 v Brně a 18.5. v Praze. Závod v Brně byla velká zkušená. Děvčata si vyzkoušela nářadí, na kterém už 8.5. půjde o vše – o postup na MČR. Organizátoři pro tuto kategorii zvolili přeskok – kladina.

Letiště v Bochoři bude opět dějištěm MČR v automobilovém slalomu.
Kam za sportem? I na americký fotbal, rychlá kola na letišti či Final 4 basketu

Gymnastický klub Šumperk reprezentovaly Kateřina Stromšíková a Tereza Štěpánková. Kačka přeskok zvládla bez větších potíží, ale v povinné sestavě na kladině se dopustila pádu a skončila 18. Terka se na přeskoku ještě trápí. Kladina je její nářadí, ale tentokrát ji 10 cm široké nářadí zradilo. Zaznamenala pád z přemetu stranou, který ji rozhodil a v povinné sestavě vynechala dva prvky. Tyto chyby ji odsunuly z první dvacítky až do třetí na 27. místo. Pro holky to byla velká zkušená a pochopily, že je čeká ještě hodně práce.