„V kategorii prostějovská mimina se soutěžilo ve dvojboji na kladině a bradlech. Při memoriálu na bradlech a prostně,“ přiblížila jedna z trenérek šumperských gymnastek Silvie Urbanová. Děvčata předvedla bezchybné sestavy a díky tomu jsme měly v každé kategorii minimálně jednu zástupkyni ve finále,“ pokračovala šťastně Urbanová.

V kategorii 2011 a mladší se po dlouhém trápení s novými prvky zadařilo Markétě Hermannové, která vybojovala zlatý pohár. Lavičku za kladinu vystřídaly i její oddílové kolegyně. Kristýna Křesinová byla čtrnáctá, Ivana Svobodová o místo za ní, na sedmnácté příčce skončila Klaudie Ďulíková a Eliška Langerová osmnáctá.

Druhou kategorii tvořila děvčata narozená v roce 2009 - 2010. Tuto kategorii ovládly šumperačky. Zlato si odváží Michaela Janků, stříbro Lenka Machytková a 22. místo po třech nezdarech na kladině, ale třetí nejvyšší známkou na bradlech Jitka Machytková.

Memoriálu Milana Vaculíka se zúčastnily gymnastky narozené v roce 2007. V něm utekl triumf Kateřině Friedlové pouze o tři desetiny bodu. Marie Paraska skončila devátá a její sestra Anna o místo za nejlepší desítkou. Amélie Díňová brala místo třinácté. Do závěrečného nedělního finále se probojovala Michaela Janků a Kateřina Friedlová na obou nářadích, Jitka a Lenka Machytkovi a Marie Paraska finále na bradlech.

„Ve finále na bradlech se Kateřině Friedlové podařilo zopakovat sestavu bez většího zaváhání a potvrdila 2. místo ze závodu, na prostých si z prvního postupového místa pohoršila a skončila třetí. Marie Paraska potvrdila pátou pozici,“ zhodnotila výkony svých svěřenkyň trenérka GK Šumperk.

Lenka Machytková díky bezchybné sestavě na bradlech získala zlatý pohár a stříbro brala Michaela Janků. „Na kladině Michaela podobně jako Kateřina neobhájila prvenství a bylo z toho „jen“ třetí místo,“ uzavřela Urbanová.

Společné foto šumperských gymnastek účastnících se Velké ceny Hradce Králové.
Šumperské gymnastky soutěžily na Velké ceně Hradce Králové