V letošním roce se v Kopřivnici i přes velká omezení představilo celkem 143 závodnic převážně ze severomoravských gymnastických klubů. GK Šumperk mělo zastoupení vzhledem k překrývajícímu závodu v sousední zemi jen v některých kategoriích. Malá děvčata závodila ve dvojboji na lavičce a prostných. Lavičku u starších závodnic pak vystřídala kladina a odpružená podlaha.

Město Šumperk se mohlo pyšnit hned při vyhlášení po prvním sledu zlatou medailí. Tu pro gymnastický klub vybojovala svým bezchybným výkonem v kategorii 2009 Barbora Grežová. Stříbrnou medaili v nejmladší kategorii 2013 získala Veronika Roučková a bronzovou Sofie Hofschneiderová. Karolína Řezníčková byla sedmá, Lucie Paraska devátá a Nicole Šanovcová dvanáctá.

V kategorii 2012 to málem zacinkalo také zásluhou Anny Sládkové. Měla stejný počet bodů, jako třetí závodnice. Při rovnosti bodů však rozhodovala známka na kladině, kterou měla nižší, a tak na ní zbyla nepopulární čtvrtá pozice. V polovině startovního pole se umístila ještě Tereza Augustinová. V kategorii „zájmovka“ se představila Rozálie Bruštíková, která byla z 26 závodnic jedenáctá a její sestra Amálie v kategorii 2007 – 2008 patnáctá.

O pohár primátora Popradu

Na Slovensku se představila děvčata provozující výkonnostní gymnastiku. Šumperské závodnice jsou jako každý rok považovány za favoritky soutěže, ale letos měly zástupkyně jen ve dvou kategoriích. Sportovního klání se zúčastnila děvčata ze Slovenska, Česka a Maďarska.

V kategorii mladší žákyně získala stříbrnou medaili Anna Paraska, bronz Jitka Machytková, čtvrtá byla Michaela Janků, sedmá Amélie Diňová, osmá Marie Paraska, jedenáctá Valérie Navrátilová a sedmnáctá Markéta Hermannová.

Ve starších žákyních si zlato odváží Kateřina Friedlová, stříbro Julie Hvižďová a čtvrté místo Berenika Diňová.

Jako každý rok i letos byla vyhlášena absolutní vítězka celého závodu a pohár od primátora města

Popradu převzala Kateřina Friedlová s celkovým ziskem 52 bodů.

Po vydařeném závodu navštívily holky spolu s trenérkami i místní aquapark. Je to vždy relax po náročné daleké cestě a odměna za vydařené výkony na všech čtyřech nářádích.