Druhou částí domácího mistrovství byl pro kategorie dívek a žen závod ve Vysokém Mýtě. Na ten se mohly probojovat závodnice nejlepších žákovských kategorií (starší žákyně, žákyně A) pomocí několika kvalifikačních závodů. Dále startovaly kategorie B (žákyně, juniorky a ženy), nominované na základě krajských přeborů.

GK Šumperk měl letos zastoupení v kategorii starších žákyň a žákyň A. Sítem zmíněných kvalifikačních závodů, kterých se zúčastnilo 94 starších žákyň z celé republiky, prošly tři naše závodnice. Na mistrovství se nejlépe dařilo Adéle Osladilové, která v silné konkurenci obsadila pěkné 18. místo. Začínající gymnastky Klára Peterková a Julie Hvižďová, které mají šanci startovat v této kategorii i příští rok, skončily na 40 a 45 místě.

Ve vyšší kategorii žákyň A měl už GK Šumperk zaslouženě medailové ambice. Nejlepší šumperská Eva Kubíčková totiž získala stříbro v kvalifikačním závodě v Ostravě a v celkovém hodnocení se také držela na předních pozicích. Nezdar na kladině ji ale v přísném hodnocení povinných sestav odsunul na 7. místo. Druhá nominovaná Agáta Kněžková skončila 20.

Mistrovství republiky bylo pro gymnastky vrcholem a zároveň závěrem jarní sezóny. Po červencové zasloužené pauze je čeká letní kondiční příprava, která je zase posune o kousek blíž k medailovým pozicím. Všem závodnicím gratulujeme k dosaženým výsledkům a přejeme jim i trenérkám hodně nových sil a trpělivosti při další náročné přípravě začínající v srpnu výcvikovým soustředěním v Ostružné. Příznivcům Gymnastického klubu Šumperk děkujeme za podporu a přejeme pohodové a ničím nerušené prázdniny! Autor: Helena Konopová