V Bánské Bystrici se děvčata zúčastnila kvalitně obsazeného Poháru university Mateja Bela a starší (2009) Memoriálu Ľubici Rísovej. Sjelo se sem přes sto závodnic z celého Slovenska. Pro šumperské závodnice se jednalo o přátelský závod, kde mohly porovnat své výkony s tím nejlepším od našich východních sousedů. Kromě sportovního vyžití prohloubily i přátelství s domácími gymnastkami, které se před čtrnácti dny zúčastnily Memoriálu Petry Urbáškové v Šumperku.

Na programu byl celý ženský čtyřboj – přeskok, bradla, kladina a prostná. Ve velmi silné konkurenci slovenských oddílů se šumperská děvčata, narozená v roce 2013 – 2014, neztratila. Nejlépe si vedla Lucie Paraska, která skončila o 0,05 těsně pod stupni vítězů na 4. místě. Její oddílová kolegyně Patricie Petrová byla sedmá, desátá Adéla Jurásková, dvanáctá Terezie Paraska, patnáctá Ester Evjáková a osmnáctá Viktorie Peduzzi. Startovalo celkem 30 závodnic.

Starší žákyně ročníku 2012 bojovaly ve tříčlenných družstvech. Šumperačky měly hendikep hned na startu, kdy se závodu účastnily pouze dvě členky. Nemohly si dovolit žádnou chybičku. To se bohužel nestalo, ale přesto skončily na krásném osmém místě. O pěkný výkon se postarala Ivana Svobodová a Klaudie Ďulíková.

Jedinou medaili pro GK Šumperk vybojovala Michaela Janků. Do Šumperka dovezla bronzový pohár.

Radek Štěpánek a Marek Všetíček.
Tragédie. Trenér Štěpánka, Berdycha či Kvitové ze Šumperka spáchal sebevraždu

V neděli ráno nastoupilo osm šumperských děvčat ke kvalifikačnímu závodu na MČR ve výkonnostní gymnastice linie A. Jedná se o nejvyšší soutěž v ČR. Není divu, že se do Brna sjela elita české gymnastiky, aby poměřila síly s těmi nejlepšími. Šumperačky si poprvé vyzkoušely povinné sestavy linie VS2A s přísným hodnocením rozhodčích.

Dařilo se děvčatům ročníku 2013, kdy Lucie Paraska byla 11. a Patricie Petrová 24. Holčičky narozené v roce 2014 povinné sestavy trénují od ledna a nezkušenost spojená s nervozitou se podepsala na jejich výkonu. Terezie Paraska skončila na 30. místě, Ester Evjáková byla 41. Adéla Jurásková 42. a Viktorie Peduzzi 47. Paní trenérka Silvie Urbanová je s výkonem svých svěřenkyň spokojená a po rozboru videí z premiéry v Brně věří ve zlepšení svých svěřenkyň na třetím kvalifikačním závodě v Ostravě.

Po obědě závodily holky výkonnostního stupně VS3A – Ivana Svobodová a Klaudie Ďulíková. Děvčata se nevyvarovala chyb a s obtížnými sestavami se prala, co mohla. Ivana brala 24. místo a její oddílová kolegyně 27. místo. Zda postoupí na MČR, rozhodne až třetí kvalifikační závod v Ostravě. Podle předběžných propočtů trenérky Ivce účast vyjde a Klaudie je na hraně.

„Uvidíme, v jaké formě přijedou ostatní děvčata do Ostravy. Obě naše závodnice onemocněly, a tak do sobotních bojů již nezasáhnou a budou plná očekávání, jak vše dopadne," uvedla.