Po příjezdu gymnastky navštívily místní aquapark. Jelikož byl závod dle časového harmonogramu naplánován na odpolední hodiny, dopoledne využily k návštěvě IQlandie. Zde děvčata vyzkoušela nástrahy fyzikálních zákonů. Určitě se nenudila a užila si velkou zábavu. Odreagování přineslo ovoce. Šumperačky se totiž v silné konkurenci vůbec neztratily.

Děvčata ročníku 2014 a 2015 závodila dle závodního programu v kategorii V. liga a děvčata ročníku 2012 a 2013 v kategorii IV. liga. Závod gymnastky zahájily v odpoledních hodinách a ukončily v podvečer. Byl to dlouhý závod a starší děvčata si vedla znamenitě.

Své snažení nejlépe proměnila v bronzovou medaili Patricie Petrová, na čtvrtém místě byla vyhlášená Ivana Svobodová a do první desítky se ještě vešla Klaudie Ďulíková. Lucie Paraska se umístila v druhé desítce na osmnáctém místě z celkového počtu 36 závodnic.

20. ročníku Memoriálu Blanky a Verunky Horákových, Pardubice
Šumperské gymnastky v Pardubicích ukázaly své nesporné kvality

Mladší děvčata zaznamenala řadu malých chybiček a na medaili jejich výkon nestačil. Přesto se v konkurenci třiceti závodnic v první desítce umístila Adéla Jurásková, která skončila devátá. Tereza Štěpánková byla jedenáctá, Ester Evjáková třináctá, Terezie Paraska patnáctá a Viktorie Peduzii dvaadvacátá.

Do krajského přeboru mají holky možnost na sobě zapracovat, aby své výkony vylepšily a staly se přebornicemi Olomouckého kraje. Příznivci sportovní gymnastky můžou děvčata podpořit na domácí půdě v tělocvičně na ZŠ Sluneční na státní svátek 17.listopadu.