Tradičně až ve vánočním čase se sešla nejlepší družstva republiky, aby poměřila síly v II. lize, I. lize a extralize. GK Šumperk měl v soutěži dva týmy – jeden v II. lize a druhý v již zmíněné extralize.

Družstvo druhé ligy si skvěle poradilo s konkurencí devatenácti týmů a po polovině závodu dokonce sahalo na medaili! Nakonec skončilo na pátém místě ve složení Bára Fricová, Tereza Vařeková, Veronika Veselá a hostující A. Dittmannová z Prostějova. V soutěži jednotlivkyň se nejlépe dařilo Báře Fricové, která s minimálním odstupem na stupně vítězů, obsadila nepopulární čtvrté místo a Tereze Vařekové (10. místo).

Nejlepší závodnice GK – Marie Nevrklová, Adéla Měrková, Vendula Měrková, Viktorie Harásková a hostující T. Schusterová z Prahy se zasloužily o udržení klubu v elitní lize celkovým ziskem 133 bodů a pátým místem. Od čtvrtého místa je dělilo pouhých 0,5 bodu! Roli favorita opět potvrdilo družstvo Sokola Brno 1 složené ze seniorských reprezentantek.

Přesto, že šumperské gymnastky patří věkem stále do žákovské kategorie, umístily se pěkně i v soutěži jednotlivkyň. Nejlépe cvičila Marie Nevrklová, která skončila třináctá (43,550 b.), Vendula Měrková (15. místo, 43,500 b.) a Adéla Měrková (19. místo, 42,650 b.). Za zmínku stojí i bezchybná sestava Venduly Měrkové na kladině, za kterou obdržela třetí nejvyšší českou známku (12,550), lepší provedení měla pouze olympionička K. Pálešová a J. Šikulová.

Přehledné výsledky z domácí ligy i fotografie jsou k dispozici na webových stránkách klubu www.gksumperk.cz. Autor: Helena Konopová