Závod se týkal děvčat narozených v letech 2012 – 2015 a závodilo se podle závodního programu VS4B. Konkurence byla veliká, zejména pak závodnic z domácího oddílu TJ Sokol Brno I, který patří k české špičce.

Nejvyšší konkurence byla na kladině. Na tomto nářadí zápolilo celkem 35 závodnic a o to cennější pak byla šumperská radost. Zlato totiž brala Patricie Petrová, stříbro Adéla Jurásková a bronz Terezie Paraska. Velkým překvapením bylo umístění v TOP desítce Terezy Štěpánkové (9. místo), která patřila k vůbec nejmladším. Viktorii Peduzii pak pád odsunul ze čtvrtého místa na šestnácté.

Další disciplínou s početným obsazením byl přeskok. Zde dosáhly nejlepšího umístění sestry Lucie a Terezie Paraska (5. a 6. místo). Osmá byla Adéla Jurásková a desátá skončila teprve osmiletá Kateřina Stromšíková.

´gól - ilustrační foto
Nedal penaltu, pak nasázel hattrick. Nejsem zastánce postupu, říká kanonýr Štítů

Stříbrnou medaili pak ještě získala zkušená závodnice Ivana Svobodová na bradlech a bronz na prostných brala Klaudie Ďulíková. Na bradlech byla skončila šestá Klaudie Ďulíková, desátá Viktorie Peduzzi, jedenáctá Patricie Petrová a patnáctá Tereza Štěpánková, která byla nejmladší na tomto nářadí. Na prostných byla čtvrtá Ivana Svobodová, sedmá Lucie Paraska a dvanáctá Kačka Stromšíková.

Text: GK Šumperk