TEXT: GK Šumperk

Jako první se představila děvčátka narozená ročníku 2017 na dvou nářadích – prostná a kladina. Každodenní dřina a zodpovědný přístup i přes pád vynesl Klárce Snášelové čtvrté místo. Klárka měla druhou nejvyšší známku obtížnosti na kladině i na prostných. Svou premiéru absolvovala Valérie Junková, která intenzivně začala trénovat v srpnu loňského roku. Závod se jí vydařil a jen menší chybičky jí zajistily první desítku. Skončila na krásném devátém místě.

První medaili šumperský klub získal v kategorii děvčátek 2016. Zasloužila se o ni Karolína Štefková. Ta sice zaznamenala pád na kladině z nově zařazeného rychlého kotoulu, precizní provedení ostatních prvků na kladině a krásná sestava na prostných ji ale v konečném součtu vynesla zisk bronzové medaile. Je to škoda, ale Karolína je bojovnice a na dalších závodech si vše vynahradí.

V posledním sledu nastoupila děvčata ročníku 2015 a 2016, která se zúčastnila loňského MČR ve sportovní gymnastice a nemohla se zúčastnit kategorií s nižší obtížností. Šumperk reprezentovaly gymnastky Kateřina Stromšíková a Tereza Štěpánková. Obě předvedly krásné sestavy na kladině, a tudíž Tereze patřila nejvyšší známka a jen těsně za ní byla známka Kateřiny Stromšíkové.

I. A třída, skupina A: Náměšť na Hané - Libina (13.4.2024)
I. A třída, skupina A: Olešnice si kráčí pro postup, Paseka překvapivě padla

Na druhém nářadí děvčata trochu ztratila jistotu, i přesto ale výkon Terezy Štěpánkové stačil k zisku zlaté medaile. Na pátém místě skončila Kateřina Stromšíková, která měla nejvyšší obtížnost sestavy na tomto nářadí.

Na úspěch v tomto sledu navázaly i starší Šumperačky ročníků 2013 a 2014. Nejvyšší známku obtížnosti na deseticentimetrovém nářadí měla Adéla Jurásková. Ta zařadila jako jediná ve startovním poli gymnastický prvek C, který již můžeme vidět u reprezentantek v tomto sportu. Vyrovnaný výkon předvedla Lucie Paraska, která získala zlatou medaili, stříbrnou byla odměněna Ester Evjáková a do šestého, vyhlašovaného místa se ještě vešla na čtvrté místo Terezie Paraska a pátá byla Viktorie Peduzzi. Adélku nezdar na bradlech odsunul na osmou pozici.