„Starší děvčata představila své nové sestavy na prostných, které si připravila do nastávající závodní sezóny ve vyšších kategoriích a podrobila je tak jejich první zatěžkávací zkoušce,“ hodnotila Dagmar Peterková.

V mladších žákyních ročníků 2011 – 2012 soutěžily svěřenkyně Ludmily Kubíčkové. Pátá skončila Ivana Svobodová a těsně za ní Kristýna Křesinová. Markétu Hermannovou zbrzdily bodové srážky a byla čtrnáctá.

V kategorii rovněž mladších žákyň, ale ročníků 2009 – 2010 se představilo celkem 36 závodnic. Šumperačky se mezi nimi neztratily a Lenka Machytková závod ovládla. Její sestra Jitka skončila čtvrtá. „Předvedla precizní sestavy, ale nešťastný pád po akrobatické řadě na prostých ji připravil o medaili. I tak byly její sestavy hodnoceny vysokými známkami,“ přiblížila její výkon Dagmar Peterková. „Míše Janků se tentokrát příliš nedařilo a bodová ztráta za tři pády na kladině ji odsunula na 19. místo,“ pokračovala hodnocením další šumperské gymnastky.

Ve starších žákyních získala stříbro Kateřina Friedlová. V konkurenci s o rok staršími soupeřkami se umístily na osmém místě Amélie Diňová, na jedenáctém Anna Paraska a její sestra Marie byla devatenáctá.

V juniorkách si vedla ze šumperských nejlépe Klára Peterková. „Na kladině zacvičila výkonnostně nejobtížnější sestavu, nicméně v ní zaznamenala dva pády. Celková hodnocení po obou nářadích stačila na bronz. Čtvrtá Osladilová Adéla vsadila na jistotu a Diňová Berenika obsadila solidní jedenáctou příčku,“ uzavřela Dagmar Peterková

Vyhlášení finále na bradlech při Memoriálu Milana Vaculíka - 2. místo Friedlová Kateřina, pátá Marie Paraska.
Šumperské gymnastky sbíraly úspěchy v Prostějově