Pro nižší věkové nebo výkonnostní kategorie je krajský přebor nejvyšší soutěží, pro jiné kvalifikací pro mistrovství ČR a pro některé, již nominované závodnice, jedna z posledních prověrek před nadcházejícím mistrovstvím.

Z nejmladších závodnic základního stupně si nejlépe vedla Veronika Veselá, druhé místo obsadila Kateřina Kvapilová a bronzovou medaili si odvezla Leona Tabáková – všechny z GK Šumperk. Nikola Tomášková skončila 5. a hned za ní 6. Anna Marie Kašparová.

V kategorii mladších žákyň si ze šumperských závodnic nejlépe vedla Hana Štěpánová na 2. místě, 4. místo patří Karolíně Melkové, dále se umístily: 5. K. Dunková, 6. K. Sedlářová, 7. V. Zvárová.

Kategorii žákyň B vyhrála Jana Vlčková z GK Šumperk, Veronika Avdičová byla čtvrtá, mezi desetiletými děvčaty startovala jediná Johanka Kubíčková.

V kategorii starších žákyň už se bojovalo o postup na mistrovství ČR, podle postupového klíče ČGF postupují přímo první čtyři závodnice. Krajskou přebornicí se stala Marie Nevrklová z GK Šumperk, dalšími našimi postupujícími jsou Bára Fricová (3. místo) a Vendula Měrková (4.), Adéla Měrková skončila 5., ale po obdržení tzv. divoké karty bude rovněž startovat na MČR. 6. místo obsadila E. Švédová z TJ Šumperk.

Gymnastky kategorií žákyně A, kadetky, juniorky A už si start na mistrovství republiky zajistily v kvalifikačních závodech. GK Šumperk budou reprezentovat Tereza Vařeková, Simona Kozáková a Viktorie Harásková.