Nejstarší děvčata soutěžila podle závodního programu v kategorii žákyně VS4B. GK Šumperk reprezentovalo pět děvčat. Jednou z nejmladších byla šumperská závodnice Ester Evjáková. Ta sice neprodala, co umí, skončila však na krásném desátém místě. Ostřílená závodnice Ivana Svobodová skončila sedmá a Klaudie Ďulíková devátá.

Velkou radost udělaly trenérce Silvě Urbanové děvčata ročníku 2013 Lucie Paraska a Patricie Petrová. Druhá jmenovaná měla nejvyšší známku na kladině, přesto to nestačilo a v konečném součtu byla na nepopulárním čtvrtém místě. Prvně jmenovaná se sportovní gymnastice věnuje nejdéle a při závodu udržela nervy na uzdě a radovala se ze stříbrného poháru a medaile za druhé místo.

Po nich nastoupila mladší děvčata ročníku 2014 v kategorii V. ligy. Bezchybný výkon odcvičila Terezie Paraska, a tak se mohla radovat z prvního místa. Její oddílová kolegyně Adéla Jurásková zaznamenala chybu na bradlech, která ji odsunula na bronzovou příčku. Rozdíly mezi jednotlivými závodnicemi byly opravu nepatrné, a tak sebemenší zaváhaní znamenalo vzdálení se stupni nejvyššímu. O to větší radost byla trenérky za medaile. Této kategorie se mohly zúčastnit pouze dvě závodnice za oddíl a obě stály na stupních vítězů.

Fotbalisté Šumperku. Ilustrační foto
Závěr podzimu se nepovedl, přesto Šumperk v divizi drží medailovou příčku

Odpoledního závodu se zúčastnily gymnastky GK Šumperk kategorie VS3C. Své město reprezentovaly Viktorie Peduzzi, Kateřina Stromšíková a Tereza Štěpánková. Viktorie zúročila zkušenosti s těžšími prvky a druhá nejvyšší známka na bradlech a kladině ji zajistila zisk stříbrného poháru a medaile za druhé místo.

Tereza a Kateřina na každém nářadí zařadila nový prvek. Provedení není ještě úplně čisté, ale s nástrahami a nervozitou se poprala statečně. Kateřina skončila desátá a Tereza s třetí nejvyšší známkou na kladině skončila sedmá.