Závodilo se ve dvojboji (kladina – bradla) a účast byla vysoká. Přesto při závěrečném ceremoniálu bylo slyšet i o šikovných gymnastkách z podhůří Jeseníků. Zasloužila se o to Lenka Machytková pod vedením Silvie Urbanové, která v kategorii 2007 – 2009 brala kov nejcennější a její sestra Jitka byla pátá.

Překvapila i Anna Paraska, která v silné konkurenci této kategorie byla sedmá. Barbora Grežová neudržela nervy na uzdě a po nezdaru na bradlech i kladině skončila v polovině startujícího pole čtrnáctá. V kategorii 2012 a mladší bronz utekl Ivaně Svobodové jen díky tomu, že byla starší než její soupeřka.

Předem stanovená pravidla však nešlo obejít, a tak nakonec svěřenkyně Ludmily Kubíčkové brala čtvrté místo a Klaudie Ďulíková patnáctou příčku. Velice pěkného umístění dosáhla Veronika Roučková (8. místo), která patřila v této kategorii mezi nejmladší, společně s jejími oddílovými kamarádkami.

Sofie Hofschneiderová byla celkově dvanáctá a současně vyhlášena nejmladší závodnicí a Lucie Paraska po nezdaru na kladině 16.

Po nejmladší kategorii nastoupilo do boje nadějné želízko GK Šumperk Markéta Hermannová, která závodila v kategorii 2010 – 2011. Bohužel neunesla skutečnost, že patří k favoritkám a po přepadené stojce na vyšší žerdi na bradlech a pádu při točce a seskoku z kladiny saltem schylmo skončila sedmnáctá a její oddílová kolegyně Kristýna Křesinová 23. a Eliška Langerová 25.

Trenérky byly s výkony děvčat spokojené a věří, že další závod v Hradci Králové již bude bez pádů.

Miloš Matějíček
Stolní tenista Matějíček našel v Hostinném přemožitele v semifinále