Výkonnostního stupně VS3A se účastnila Ivana Svobodová a Klaudie Ďulíková. Obě dvě děvčata poměří své síly s ostatními děvčaty z celé ČR. Děvčata se zúčastnila pouze jediného kvalifikačního závodu v Brně. Jejich výkon byl dostačující, aby potvrdily svou připravenost a zajistily si účast na MČR v Ostravě. Kvalifikačního závodu v Ostravě se dívky z důvodu nemoci nezúčastnily. V neděli 28. května se Ivana Svobodová stala přebornicí Olomouckého kraje, Klaudie byla druhá.

Početnější skupinou byla kategorie VS2A. Zde GK Šumperk reprezentovalo šest závodnic. Děvčata se zúčastnila dvou kvalifikačních závodů v Brně a Ostravě. S každodenním tréninkem se zlepšovala jejich výkonnost, což se podepsalo na jejich výkonu a pět děvčat dosáhlo na přímý postup na MČR. Z nejlepšího umístění po seřazení všech závodnic se může radovat Patricie Petrová a Lucie Paraska.

Obě závodnice si vyzkoušely povinné sestavy již loni a pravidelným tréninkem se neustále zlepšovaly a stoupaly vzhůru. Pozadu nezůstaly ani jejich oddílové kolegyně o rok mladší Ester Evjáková, Terezie Paraska, Adéla Jurásková a Viktorie Peduzzi. Poslední jmenovaná nemá přímý postup, ale trenérka dává žádost o DK. Ty udělaly obrovský kus práce a odměnou jim bude červnové sportovní klání v Ostravě.

Zrekonstruovaný atletický stadion SK Přerov v Alšově ulici.
Kam za sportem? Sledujte tentokrát extrémně rozsáhlou nabídku!

Na krajském přeboru Patricie Petrová získala čtvrté místo, Lucie Paraska páté místo, Adéla Jurásková sedmé místo, Terezie paraska osmé místo, Ester Evjáková desáté místo a Viktorie Peduzzi jedenácté místo. Vika získala 67 bodů, což by ji v kvalikiaci stačilo na postup na MČR.

Poslední svěřenkyní trenérky Urbanové je Michaela Janků, která letos nastoupila v kategorii VS5B. Jelikož je to béčková linie, k postupu potřebovala co nejlepší umístění na krajském přeboru. Ten se konal 28.května v Prostějově. Zde Michaela potvrdila svoji formu a zejména pěkným výkonem na kladině a přeskoku získala více jak 43 bodů. Na gymnastku na druhém místě dala Miša tři body, což je ve sportovní gymnastice úctyhodný výsledek a ten ji zajistil účast na MČR.

Na výkonu na krajském přeboru závisel i postup v kategorii VS1A. GK Šumperk reprezentovala Kateřina Stromšíková a Tereza Štěpánková. K přímému postupu potřebovala děvčata 72 bodů. Ty svěřenkyně Jany Žandové nedosáhly, ale obě se přiblížily k hranici sedmdesáti bodů, a tak u obou bylo požádáno o divokou kartu. Věříme, že bude vyhověno a obě se tak zúčastní vrcholové soutěže v červnu v Ostravě. Terku zradilo během týdne zdraví, ale v pátek již byla v tělocvičně a Kačka se prala s nervozitou. I o tom je sport, umět se vypořádat s nejrůznějšími nástrahami. Tereza Štěpánková získala titul přebornice Olomouckého kraje.

Poslední, kdo reprezentoval GK Šumperk byla teprve sedmiletá Karolína Štefková, která ve VS0A získala na krajském přeboru krásné druhé místo s minimálním odstupem od stupně nejvyššího.