Malebné portugalské město Palmela, ležící jižně od Lisabonu, mistrovství Evropy v orientačním běhu. Česká republika tam vyslala silný tým, jehož členem byl i šumperský orientační běžec Vojtěch Král. Program mistrovství Evropy byl velmi náročný, zahrnoval sprint, krátkou trať, klasickou trať a štafety. Vojtěch Král se připravoval a soustředil na své silné individuální disciplíny, sprint a krátkou trať a také na týmovou štafetu.

Do finále obou disciplín postoupil jako jeden z nejlepších, především však ve sprintu byl v roli favorita na přední umístění. Na trati v historických uličkách města Palmely si vedl velmi dobře, ale drobná chyba v závěru ho stála medaili, od které ho dělilo jen 12 vteřin. Konečné 9. místo je velmi pěkné, i když sám Vojtěch nebyl se svým výsledkem zcela spokojen.

Krátká trať se běžela v náročném technickém terénu a opět vyžadovala sladění čtení mapy s rychlým během. Vojtěch, který startoval na začátku závodního pole, běžel opět výborně a dlouho vévodil průběžným výsledkům. Poté se před něj dostal reprezentační kolega Jan Procházka a opět česká vlaječka dělala radost českým fanouškům. Závod postupně vygradoval tak, že nejlepší český reprezentant Jan Procházka skončil na 4. místě a Vojtěch Král na místě 10.

Dramatickou a úspěšnou tečkou mistrovství Evropy byl závod štafet. České trio ve složení Jan Petržela, Vojtěch Král a Jan Procházka si mohlo dělat ambice na přední umístění, i když při závodě štafet nelze nikdy vycházet z prostého sečtení časů nebo umístění v předcházejících závodech. První úsek zvládl Jan Petržela výborně, doběhl ve vedoucí skupině se ztrátou jen 6 sekund a předával Vojtěchu Královi, který na druhém úseku předvedl také výborný výkon a přiběhl s minimální ztrátou 2 sekundy na vedoucí štafetu Švýcarska.

Na poslední úsek vyběhl Jan Procházka pronásledujíce favorizované Švýcary, ale také s dalšími horkými favority z Francie a Švédska v patách. Na trati se pořadí promíchalo a do vedení se dostaly týmy České republiky a Švédska. Ve strhujícím finiši měl o něco více sil švédský závodník a tak na českou štafetu mužů „zbyla" jen stříbrná medaile. Pro českou reprezentaci to však byla krásná stříbrná tečka za úspěšným mistrovstvím. Autor: Zdenka Králová