Že Rapotínská stráň jednoho dne jako motokrosový areál skončí (podrobnosti ZDE), to se už nějakou dobu vědělo, přesto faktický konec vyvolal v motokrosovém světě hodně vášní.

Jezdci a fanoušci totiž považovali Rapotínskou stráň za jeden z nejlepších areálů v republice, navíc šumperští organizátoři mají skvělé renomé.

Ve světle toho, že před dvaceti lety šumperský motokros přišel o legendární trať Kotel, byla ztráta Rapotínská stráně zdrcující.

Nyní se ale rýsuje několik možností na nový areál. Jeden z nich by mohl stát nedaleko původní Stráně, hned vedle skládky. Další možností by mohl být areál v Novém Malíně.

„Ano, máme nějaké nabídky i tipy, musíme ale nejdříve zjistit, jaké jsou například možnosti co do rozměrů pozemků a tak podobně,“ připustil Oldřich Hájek, šéf organizátorů akcí na Rapotínská stráni.

Český motokros zatím vyčkává, jak se situace vyvine, plán akcí na rok 2010 by rád nabídnul i šumperské závody.

„No, nevylučuji zcela závody sajdkár, mezinárodní mistrovství republiky v motokrosu ale opravdu letos Šumperk neuvidí. Vybudovat novou trať, to není jednoduchá záležitost,“ dodal Oldřich Hájek.