Organizátorům přálo počasí, a tak se závod konal venku za slunečního svitu, což pro mnohé šumperské gymnastky byla premiéra. A nutno říct, že úspěšná.

Soutěžilo se ve dvojboji – kladina a přeskok. Začínající gymnastky kladinu vyměnily za lavičku. Je třeba zmínit, že cvičení na kladině ve venkovním prostředí není jednoduché. Mění se světlo a orientace je pro děvčata těžší a složitější.

Šumperský klub měl zastoupení ve všech kategoriích a kromě začínajících gymnastek mu to také pořádně cinkalo.

V kategorii začínajících gymnastek reprezentovala své město Kateřina Stromšíková, která se umístila těsně pod stupni vítězů na nepopulárním 4. místě a její oddílová kolegyně Tereza Štěpánková byla sedmá.

V kategorii mladších žákyň děvčata 2014 poprvé závodila na kladině vysoké 120 cm. Závod zvládla na výbornou Adéla Jurásková, která si hlavně díky naprosto čisté kladině šla pro zlatou medaili, za ní skončila ostřílená Lucie Paraska a třetí Viktorie Peduzzi, která poprvé do své sestavy zařadila špicar. Bohužel z něj zaznamenala pád. „Bramborová“ pak byla nejmladší závodnice v této kategorii - Terezie Paraska.

zleva Jiří Šíp, Petr Horvát st.
Zábřežští plavci zazářili na mezinárodním mistrovství Slovenska

V kategorii starších žákyň – ročník 2011 - zlato s dvoubodovým náskokem na druhou závodnici získala Markéta Hermannová, třetí byla Eliška Langerová a pátá Adriana Směšná.

No a poslední veleúspěšnou kategorií byla kategorie kadetek. Zde po dlouhé době zazářila Jitka Machytková, která zajela svůj standard a ten ji vynesl zlatou příčku. Druhá byla její sestra Lenka, třetí Michaela Janků a čtyřlístek uzavřela čtvrtým místem Marie Paraska.

Nyní nastane doba „odpočinku“, kdy mohou děvčata zkoušet nové prvky. Výjimkou jsou nejstarší děvčata, dvojčata Machytkovi, která musí pilovat volné sestavy na nadcházející Letní olympiádu dětí a mládeže. K nim se přidá i náhradnice Michaela Janků.