Náročný podzim sportovní gymnastky otevřely soutěží Jesenio Cup, který pořádal jejich oddíl TJ Šumperk. Ve dvou dnech narazily nejen na české soupeřky. Do cesty se jim postavily také polské a maďarské vyzyvatelky z Nysy, Krakowa či Budapeště.

V nejmladší kategorii (ročník 2011) zvítězila Šumperanka Markéta Hermannová, její o dva roky starší kamarádka Valerie Navrátilová se radovala ze stříbrného kovu.

„Lenka Machytková z ročníku 2009 navíc zvítězila v trojboji, hned za ní skončila týmová kolegyně Michaela Janků. A cenné kovy si domů odnesly také Klára Peterková a Kateřina Friedlová (obě ročník 2007). Získaly stříbro, respektive bronz,“ upřesnila šumperská trenérka Jana Žandová.

Nejmladší potěšily

Výlet do Ostravy na Vítkovický pohár a Baby Gym Cup sice nadějným sportovkyním ze Šumperku žádné zlato nepřivanul. Přesto ze Slezska neodjížděly se svěšenými hlavami.

„Úvod čtyřboje 20. října obstarala děvčata ročníků 2007 a mladší, která si tuto disciplínu vyzkoušela po dlouhé prázdninové pauze,“ pokračovala Žandová. „Nervy na uzdě udržela Lenka Machytková, skončila na šestém místě. Kateřina Friedlová a Sabina Žandová se bohužel nevyvarovaly pádům. Bronz získala Klára Peterková, ačkoli i ona spadla na kladině.“

Trenérkám udělal velkou radost nejmladší oddíl. V neděli 21. října na Baby Gym Cupu předvedly skvělé výkony za vysoké známky dívky ročníků 2012 a 2013, přestože pro většinu z nich to byl vůbec první závod v životě.

„Veronika Roučková brala stříbro, na pěkných pozicích se umístily taktéž Lucie Paraska (3. místo), Karolína Řezníčková (5. místo) a Ivana Svobodová (6. místo). Děvčatům moc gratulujeme,“ uzavřela Jana Žandová.