První čtvrtinu měli hosté více ze hry a v ty pravé momenty dokázali zabrat. Účet zápasu otevřel 5yardovým touchdownem Šmíd, osm sekund před koncem úvodní části po běhovém pokusu zaznamenal šestibodový zápis Vomlel.

A když oba touchdowny kopem potvrdil neomylný Jaroslav Dus, měl Šumperk na svém kontě náskok 14:0.

V polovině druhé čtvrtiny Nordians snížili běhovým touchdownem Koutného, pak si šumperský Dus připsal úspěšný pasový touchdown.

Do konce první půle dobře hrající obrana Dietos vybídla do šance na skórování quaterbacka Kolaříka, jenž společně se Šmídem překvapil domácí defenzivu, když v čase 00:00 po precizně zahrané pasové akci mající hodnotu 35 yardů, zaznamenal druhý jmenovaný touchdown, kterým Šumperk odskočil na rozdíl dvaceti bodů – 27:7.

Když ten samý hráč na začátku třetí čtvrtiny dosáhnul na intercpetion (zachycenou přihrávku) od teplického quterbacka Buřta, tak se zdálo, že Šumperk má nakročeno ke slibnému vítězství.

Nicméně i do řad Dietos se zatoulala nepřesnost a chyby, přičemž jednu z takových potrestal právě Buřt, který ač stíhán hostující obranou, si doběhnul pro zasloužený touchdown.

Na tento šestibodový zápis odpověděl dalším touchdownem Šmíd. A poté, co podruhé v zápase zachytil touchdownovou přihravku Dus a úspěšně potvrdil Kolařík, bylo o vítězi zápasu rozhodnuto – 40:14 pro Dietos.

Velmi aktivní teplický Lukáš Buřt následně už pouze kosmeticky upravil skóre na 20:40 z pohledu Nordians.

„Jsem spokojen s maximální zodpovědností i přístupem hráčů, takto bychom měli hrát i v dalších zápasech. Za klíčový moment utkání v Teplicích považuji touchdown na konci první půle, tím jsme soupeře definitivně srazili do kolen, když jsme šli do dvacetibodového trháku," hodnotí duel na severu Čech Jan Kolařík, hrající kouč Šumperku.

„Ve druhé půli jsme hru kontrolovali. Sice nám docházely síly a soupeř nás ještě potrápil, ale vždy jsme opět dokázali zmobilizovat síly a nedovolili tak žádné drama. Vyvarovali jsme se navíc i faulů, což je další posun směrem dopředu," dodal Jan Kolařík.

Výsledek 3. kola 4. ligy amerického fotbalu:

Teplice Nordians - Šumperk Dietos 20:40 (0:14, 7:13, 7:6, 6:7)
Šumperk Dietos: Weinlich, Mangl, Kolařík, Šmíd, Vomlel, Dus, Kocourek, Bartoš, Polách, Vacek, Jan Tinka, Jakub Tinka, Potyš, Trofim, Skýpala, Novák.