Bezprostředně po vyhraném finále byl především šéf klubu k postupu do nejvyšší soutěže hodně skeptický. Šumperk sice pět sezon 1. ligu hrál, před rokem ale sestoupil a dlouho se zdálo, že tým nebude mít na vítězství ve 2. lize.

Navíc, český klubový futsal ušel za poslední sezony hodně velkou cestu: z ryze amatérské nejvyšší soutěže se stává přehlídka hráčů z Brazílie, Ruska či Německa.

„Abych řekl pravdu, opravdu jsem hodně zvažoval, zda do první ligy znovu jít. Zjistil jsem však, že všichni jsou ochotní nejvyšší soutěž hrát. Nakonec mě zlomilo nadšení hráčů, i těch starších, funkcionářů a také máme příznivé ohlasy od sponzorů,“ uvedl Jaroslav Horák, šéf klubu 1. FC Delta Real Šumperk.

Šumperk hrál 1. ligu pět sezon, dvě hrál o sestup, dvakrát se ale dostal do play off, v páté sezoně sestoupil z předposledního místa.

Vždy při tom sázel jen na místní hráče.

„A tak to bude i nyní, určitě rozšíříme kádr, ten musí být širší než ve druhé lize, oslovíme ale staronové hráče, nikoho nebudeme kupovat,“ říká Horák.

Ten si uvědomuje, že současná nejvyšší soutěž je kvalitnější, než když do ní Šumperk postupoval poprvé.

„Ale na druhou stranu řada týmů má stejné kádry, jako když jsme proti nim v první lize hrávali my. Chrudim a Teplice sice zbytku ligy hráčsky i rozpočtově hodně utekly, ale jedná se jen o tyto dva celky. Už víme, do čeho jdeme a myslím si, že i pro fanoušky bude atraktivnější chodit na brazilské futsalisty,“ podotýká Horák.

Házenkáři do extraligy nejdou

Naopak nereflektovat postup do nejvyšší soutěže se rozhodli šumperští házenkáři. Ti coby nováček senzačně vyhráli 1. celostátní ligu, na extraligu se ale necítí.

„Přihlašujeme se opět do první ligy. O extralize jsme ani chvíli neuvažovali, ta je opravdu nad naše možnosti, finanční i hráčské,“ informoval předseda šumperské házené Jaroslav Krobot.

Pro úplnost: svou soutěž letos vyhráli i šumperští hokejisté, kteří si pak coby vítězové 2. ligy vybojovali v baráži postup do 1. ligy, která je po extralize druhou nejvyšší soutěží.