V kategorii kadetek (2006 -2009) se představila Kateřina Friedlová. Společně se 34 závodnicemi z celé České republiky nastoupila před přísné rozhodčí, aby ve víceboji předvedla připravené sestavy a pokusila se probojovat do finále na jednotlivých nářadích.

Hodnocení rozhodčích však bylo neúprosné a nízké známky jí odsunuly až na 28. místo, což na postup do finále rozhodně nestačilo, když účast v boji o medaile si zajistilo vždy jen šest nejlepších.

Mezi kadety (2004 a mladší) se ukázal v dobré formě Jakub Švejkovský, který pod taktovkou trenéra Smékala obsadil v šestiboji solidní 5.místo. Za sestavu na koni obdržel čtvrtou nejlepší známku a s tímto výsledkem si zajistil postup do finále.

Na dalších čtyřech nářadích (prostná, přeskok, bradla a hrazda) mu následně postup do finále unikl a byl zde jen v pozici náhradníka.

Přestože se ve finálovém kole Jakubovi nepodařilo zopakovat předchozí výkon, on i jeho trenér byli s celkovým vystoupením spokojení.

Do kategorie juniorek se jako jedna z nejmladších zařadila Klára Peterková (ročník 2006). Za podpory svých trenérů se vrhla do nelehkého boje. Její sestavy byly nižší obtížnosti, než měly její soupeřky, proto se musela snažit hlavně o bezchybné provedení.

Ve čtyřboji obsadila dvanácté místo. Nicméně jejím nejsilnějším nářadím byla kladina, za kterou obdržela třetí nejvyšší známku. Díky tomu se také mohla radovat z postupu do finále. Na přeskoku zůstala jako první náhradnice.

Ve finále obsadila Klára Peterková 5. místo, které je v silné konkurenci závodnic z vyhlášených oddílů Prahy, Brna či Liberce pro mladou šumperskou gymnastku velkým úspěchem.