„Do tohoto zápasu jsme vstoupili asi nejlépe v celé sezoně, v 11. minutě jsme vedli 10:2 a už v tento moment bylo s ohledem na následující vývoj prakticky rozhodnuto. Tento náskok jsme si vypracovali především výbornou obranou, proti které domácí nemohli najít téměř žádný recept," prozradil úvodem hrající šumperský kouč Petr Korec.

Dva góly dali domácí házenkáři z dorážky po sedmimetrovém hodu a z náhodné tečované střely. Zbytek pak byly velmi nepřipravené pozice, a když už něco prošlo až na šumperskou bránu, gólman Zbyněk Ošťádal předvedl pohodový a nutno říct, že povinný zákrok.

„To my jsme v útoku předváděli na nás až nevídanou pestrost, zakončovali jsme ze všech pozic a domácí takříkajíc nevěděli, kam dřív skočit. Na vině tohoto všeho zmíněného byla jednoznačně naše zkušenost a na druhé straně nevyzrálost až zbrklost domácích mladíků," prozradil dále Petr Korec.

Ve zbytku zápasu Šumperk velmi hojně prostřídával sestavu na všech postech, a i když se hráči Luhačovic nevzdávali, měli hosté zápas pevně pod kontrolou a patřičně si ho také užívali.

TJ Sokol Luhačovice – TJ Šumperk 28:37 (12:21)

Sestava a branky Šumperku: Ošťádal, Příhoda - Petrtýl 11/4, Hejný 9, Mikuláš 4, Laštůvka 4, Korec 4, Kubáček 2, Šmíd 2, Hromek 1, Bartl.