Očekávaný déšť naštěstí nepřišel, takže závodní okruh na betonové ploše hradeckého letiště s impozantním pohledem na zasněžené Krkonoše byl tím nejlepším možným přivítáním 350 závodníků seriálu do letošní sezony.

„Závodům samozřejmě předcházela velmi tvrdá příprava, protože obhajování výsledků a titulů z předchozích sezon nebude snadné. Navíc závodů je jen pět oproti dvanácti z minulých období, takže jedna chyba, jeden nevydařený závod, vás může v celkovém pořadí na konci seriálu posunout o řadu míst," říká trenér týmu František Porteš.

Reprezentanti T.J. v letošním roce obsazují převážně trať půlmaratonu, desítku jezdí jediná zástupkyně ženského pohlaví Lída Jandová a malou tříkilometrovou trať dcera Nikola Jandová.

Veškeré aktivity členů se tedy přesunuly na tratě půlmaratonu a maratonu, eventuálně tratě 100 km.

Na trati 10 km obsadila Lída Jandová v kategorii Z40  2. místo.

Hlavní závod - půlmaraton - ke kterému nastoupilo 115 závodníků z ČR, Slovenska a Polska, se jel na trati přes 22 km (celkem 7 okruhů). Hned v úvodním okruhu se odpoutala od ostatních asi 30ti členná skupina závodníků, ve které nechyběl nikdo ze Sokolů.

V pátém okruhu došlo k hromadnému pádu v jedné ze zatáček, který se nevyhnul ani jednomu ze zástupců Sokola Romanu Fišnarovi. Tento extrémně tvrdý závodník i s několika odřeninami a popáleninami přesto dospurtoval do cíle, a zajistil tak svým umístěním s dalšími dvěma členy Milanem Jeřábkem a Janem Chomou  i vítězství týmu.

Petr Janda obsadil v kategorii M4 3. místo a Milan Jeřábek svoji kategorii M5 zcela jednoznačně vyhrál.

„Pro Milana je to poslední prověrka výkonnosti před mistrovstvím světa, které bude příští týden v německém Dampu a před mistrovstvím Evropy. Myslím si, že není vzhledem ke svým výsledkům bez šance na dobré umístění," podotknul trenér František Porteš.