„Jednalo se o závod v trhu a nadhozu, společně se Zbyňkem jsme kladně odpověděli na pozvání našich příborských přátel,“ vysvětlil vedoucí oddílu Vzpírání Šumperk Tomáš Pliska.

„Naše výsledky byly trochu ovlivněny tím, že jsme několik dní před soutěží normálně trénovali. Snad jsme ani tak našemu městu neudělali ostudu.“

Zbyněk Košťák si jako hlavní cíl stanovil vyrovnání, případně překonání osobních rekordů. Postupně v trhu zvedl 52 a 56 kilogramů, nedopadl až pokus s váhou 61 kilogramů. O to větší radost měl z nadhozu, kde se dočkal vlastního zlepšení na úctyhodných 81 kilo. Před koncem kalendářního roku by tak Košťák mohl pomýšlet v této disciplíně na ještě lepší hodnoty, potenciál má.

Dobře zmapovaná historie

„Já jsem dopadl o něco hůř,“ přiznal Tomáš Pliska.

„Můj druhý pokus v trhu o váze 96 kilogramů rozesmál celou halu, protože jsem stál s činkou nad hlavou, ale než mi rozhodčí dali pokyn k odhození, tak mi činka pomalu spadla dopředu. To nakonec pobavilo i mě,“ líčil. V nadhozu pak Pliska zdolal 125 kilogramů, o dvě kila těžší závaží už bylo nad jeho síly.

„Vzhledem k charakteru akce nikdo neřešil pořadí, takže každý dostal cenu za účast a pořadatelé ohlásili, jakého celkového výkonu daný závodník v dané disciplíně dosáhl. Kromě občerstvení a doprovodného programu pro nás organizátoři připravili také projekci se zmapováním historie jejich oddílu. Závidím jim, v historii šumperského vzpírání je spousta míst, o kterých toho moc nevíme,“ uzavřel Tomáš Pliska.