„Bojovali jsme za Holešov B a Holešov C. Naše startovní pozice nebyla úplně ideální. Laďa měl v minulém týdnu zdravotní problémy, takže musel tréninky omezit a mě se už nějakou dobu nedaří dostat se do správné tréninkové pohody.I tak jsme ale vyrazili a naše výkony se určitě mezi ostatními neztratily,“ popisoval Tomáš Pliska.

„Startovali jsme oba v první skupině soutěžících. Trošku nás zaskočilo, že se proti časovému plánu začalo o něco dříve, takže bylo třeba poměrně hodně zrychlit rozcvičení. Nicméně na výkonech to nebylo poznat, spíš naopak. Laďa nahlásil první pokus na 75 kg. V rozcvičovně zvládl 70 kg a pětikilový rozdíl mu na závodním prkně nečinil žádné potíže. Druhým pokusem zvýšil na 80 kg, i tady nezaváhal a činku za podpory diváků vzepřel. Následoval třetí pokus s vahou 83 kg, což už je v kategorii veteránů hezký výkon i v rámci evropských a světových soutěží. Ukázalo se, že ani nedávno prodělaná nemoc jej nemůže zaskočit, a proto i tento pokus zvládl,“ líčil Tomáš Pliska.

„O něco později jsem ke svému prvnímu pokusu nastoupil i já. Měl jsem nahlášených 90 kg, které jsem ale po pokusech v rozcvičovně zvýšil na 93 kg. V trhu jsem měl svůj den a proto pokus na 93 kg, i následný na 97 kg proběhl bez zaváhání. Dlouhodobě mám v trhu psychický problém s vahami okolo 100 kg, proto jsem volil váhu třetího pokusu možná až příliš opatrně. Jen 101 kg, což je můj dosavadní osobní rekord. Měl jsem opravdu svůj den, protože pokus se mi vydařil víc, než jsem sám očekával. Spíš jsem zpětně litoval, že váha činky nebyla vyšší. Na příštích závodech ale určitě nový osobák půjdu,“ slíbil odhodlaně Tomáš Pliska.

„Trh se nám tedy vydařil, oba jsme měli všechny platné pokusy, v mém případě pak ještě vyrovnané osobní maximum. Dařilo se nám i v nadhozu. Laďa začínal na 105 kg, druhým pokusem zvýšil na 112 kg a třetí pokus pak byl na 116 kg. Při třetím pokusu trochu zaváhal, ale díky jeho zkušenostem a podpoře diváků v hale se vše podařilo zachránit. Já jsem měl po vydařeném trhu také chuť na hezký výkon v nadhozu. Původně nahlášených 120 kg jsem zvýšil na 122 kg. První pokus se mi podařilo zvládnout. V druhém pokusu na 126 kg jsem tuto chybu při přemístění také zopakoval, nicméně i tady se mi podařilo pokus úspěšně dokončit. Začal jsem cítit únavu, poslední dobou mi tréninky moc nešly, proto třetí pokus 128 kg. Tentokrát jsem si dal při přemístění pozor. Bohužel, ve chvíli, kdy jsem stál s činkou na ramenou, jsem už cítil, že výraz nad hlavu nezvládnu. A to se pak i skutečně stalo. I tak jsem ve výsledku dal hezkých 126 kg,“ konstatoval Tomáš Pliska.

V nadhozu měl tedy Ladislav Pliska opět všechny tři platné pokusy, Tomáš pak dva.

Výsledky šumperáků

Ladislav Pliska - trh 83 kg, nadhoz 116 kg, 215 b.

Tomáš Pliska - trh 101 kg, nadhoz 126 kg, 256 b.

v tomto kole:

Holešov B 2. místo

Holešov C 5. místo

celkově po obou kolech:

Holešov B 2. místo

Holešov C 5. místo