Diváci mohou posoudit tenisové umění bývalých špičkových hráčů, jako jsou bratři Petr a Pavel Huťkovi, Jiří Hřebec, František Pála nebo Radek Čížek, ale i osobností šoubyznysu.

„Tradičně přijedou Josef Náhlovský, Josef Mladý, Zdeněk Merta, Vašo Patejdl, Karel Šíp, Josef Laufer, možná Petr Rychlý a snad i Pavel Nový, pokud mu to zdraví dovolí,. Už podruhé nastoupí Pavel Šporcl a Felix Slováček a poprvé se objeví muzikant Petr Janda,“ informoval František Porteš, předseda místního Sokola, který akci společně s bratry Huťkovými a přerovským tenisovým klubem pořádá.

Program začíná v pátek 9. září ve 14 hodin turnajem tenisových internacionálů. Ti nastoupí ve čtyřhrách a v zápasech budou pokračovat v sobotu od devíti hodin, kdy se jejich turnaj prolne s dvouhrami turnaje celebrit. Finále začne pravděpodobně kolem sedmnácté hodiny.

„Do neděle se akce protáhne jen v případě, že bude moc hráčů, anebo pokud sobotní zápasy přeruší nepřízeň počasí. Nedělní zápasy by pak začaly v deset hodin,“ upřesnil program František Porteš.

Zrod turnaje byl v roce 1988 spojen s propagací sportovní firmy Pro Kennex, se kterou v té době začali bratři Huťkové spolupracovat. Dalším cílem bylo vytvořit příležitost pro setkání bývalých spoluhráčů, soupeřů i kamarádů z tenisového světa. Několikrát v Šumperku hrál i prezident Václav Klaus.