Vrcholem večera byl především zápas o titul mezinárodního mistra České republiky organizace ČSTB, ve kterém se představil zábřežský Jakub Seidl (váhová kategorie do 75,2 kg).

Ten se ve finále potkal s Lukášem z Košic a byl papírovým favoritem s bilancí devatenácti zápasů a jen jediné prohry. Veliký talent českého thajského boxu v devatenácti letech dokonce přeskočil amatérskou soutěž a rovnou skočil do profesionální ligy.

Seidl potvrdil roli favorita a zaslouženě vyhrál 3:0 na body. Ve druhém a třetím kole to dokonce vypadalo na ukončení zápasu před limitem, nakonec ale slovenský borec ukázal velké srdce a zápas ustál až do konce.

Druhým zástupcem Zábřehu v Ostravě byl Lukáš Krmela. Jeho soupeřem byl Tomáš Kendzior z Como-3 gym Frýdek Místek.

Přestože se nebojovalo o titul, zápas byl pro diváky velice atraktivní, plný tvrdých výměn a hlavně loktů. Ve třetím kole v boji v klinči se Lukášovi podařilo zasáhnout soupeře loktem a ten pro roztržené obočí nemohl pokračovat v boji. Lukáš Krmela zvítězil ve třetím kole r.s.c. (technické k.o.).

Oba zábřežské bojovníky si budete moci prohlédnout na vlastní oči v sobotu 15. března na Večeru gladiátorů v šumperském Domě kultury. Začíná se v 19.00 hodin.

Pavel Petrásek