A dlouhé roky spolupracující týmy jsou trošičku na nože poté, co ze Šumperku do Litovle prchl loni jeden z nejlepších hráčů Šumperku Jan Šmíd. Proti vůli mateřského klubu. A ještě jeden bonus: asistentem trenéra Litovle je otec Jana Libor Šmíd.

Zapomenuto tak je přátelství a výměna hráčů ještě loni druholigového Šumperku s prvoligovou Litovlí.

Šumperk je nyní nováčkem a není týmu, který by skalpoval raději než Litovel.

„Že Šmíd odchází, to jsme nečekali, sliboval, že pokud budeme hrát první ligu, zůstane. Proč šel do Litovle, to opravdu netušíme,“ říká Jaroslav Krobot, šéf šumperské házené.

Oba nedělní soupeři mají po dvou kolech na kontě jedno vítězství a jednu porážku, obě strany svorně tvrdí, že favorit v derby není.

„Rozhodnou maličkosti a bude to velmi těsný výsledek,“ tvrdí kouč Litovle Zdeněk Sléha.

„Rozhodne kázeň. Bude to hodně vyhecované, hodně tvrdé, v hledišti bude plno a bude hodně emocí. Kdo se nechá vyprovokovat, prohraje,“ míní Krobot.

Oba celky by měly nastoupit zcela kompletní, Šumperk i s uzdraveným Dopitou, z Olomouce opět dorazí posila Kubáček.

A derby bude i soubojem aktuálně dvou nejlepších střelců 1. ligy. Tabulku zatím vede s devatenácti zásahy šumperský Tomáš Laštůvka, hned za ním je s šestnácti brankami litovelský Jakub Schmalz.

„Tohle také asi rozhodne, komu se lépe podaří uhlídat střelce soupeře. My musíme pokrýt Laštůvku. Bude to těžké, ale každý se dá ubránit,“ podotýká Sléha.

Utkání 1. ligy TJ Šumperk versus Tatran Litovel je na programu v neděli 10. října od 10.30 hodin ve sportovní hale šumperského gymnázia.

Šumperk vs. Náchod 35:29 (video)

Dejte šumperským házenkářům hlas v anketě ZDE

tabulka