Akce pod názvem Dračí pohár, jehož pořadatelem je ve spolupráci s projektem Fotbal pro rozvoj futsalový oddíl FC Draci Šumperk, proběhne na šumperském Tyršově stadionu v sobotu 19. června.

Na zdejší umělou trávu zavítá v rámci připravovaného klání celek MYSA Nairobi z Keni, který v České republice pobývá právě v rámci projektu Fotbal pro rozvoj. Ten má pak pod záštitou český reprezentant Tomáš Ujfaluši.

Turnaje se zúčastní osm mužstev, nicméně hlavním tahákem je právě účast afrického celku.

Jedná se o dorostenecký výběr fotbalistů a také několika fotbalistek, který je složen z mladých lidí vyrůstajících v nejchudších keňských oblastech, v tzv. městských slumech.

„Původně nás organizátoři turné kontaktovali jen ohledně zájmu sehrát přátelské utkání, ale nakonec jsme se rozhodli uspořádat turnaj. Z organizačního hlediska je již prakticky vše připraveno, ještě nám zbývá pouze obsadit pár volných míst pro účastníky," prozradil jeden z organizátorů Jaroslav Svoboda.

Více informací o turnaji získáte na internetové adrese dracipohar.webnode.cz nebo na telefonním čísle 774/818 700 (Jaroslav Svoboda).

Startovné bylo oproti původním plánům sníženo z 800 korun na 650 korun, přičemž se z něj budou hradit poháry pro vítěze, pronájem hřiště, rozhodčí a z části i zajištění pitného režimu.

„Jednáme s jedním sponzorem o dalších finančních prostředcích, pokud to vyjde, budou mít účastníci k dispozici i oběd za velmi lidovou cenu," dodal Svoboda.

„Rádi bychom ještě oslovili celky ze druhé a třetí třídy futsalových soutěží, které by měly zájem se turnaje zúčastnit, ať nás kontaktují. Turnaj bereme jako jedinečnou šanci zahrát si proti exotickému týmu z Afriky a zároveň jako tečku za letošními mistrovskými sezónami. Snad se podaří do Šumperka přivést i patrona projektu Fotbal pro rozvoj Tomáše Ujfalušiho. O tom ale ještě jednáme," prozradil Svoboda.