Souboj se Šlapnicemi začala šumperská výprava bídně: čtyři minuty nedala ani jeden koš a prohrávala už 8:0. Pak se ale karta obrátila, nemohoucnost postihla domácí a Šumperk otočil na 8:11.

Hosté si vedení drželi až do 7. minuty třetí čtvrtiny.

Ještě tři minuty před koncem pak Šumperk vedl o bod, domácí ale dali koš s faulem, který potrestali proměněnými šestkami.

V tu chvíli pak začalo šumperské trápení, které se v poslední době stává tradicí. Závěry zápasů má Šumperk příšerné.

„Prokletí koncovek trvá. Místo kolektivního výkonu začneme plašit, hrát individuálně a to prostě nefunguje. Jinak ale tento zápas měl vysokou úroveň, řekl bych, že to bylo nejlepší utkání sezony, určitě jsme nebyli horší, domácí měli hodně štěstí,“ konstatoval šumperský trenér Radim Šíma.

Sokol Šlapanice – TJ Šumperk 82:74 (13:17, 25:27, 18:10, 26:20)

Body: Wiesner 18, Müller 16, Poštulka 12, Vláčel 11, Šich 10, Kuchtík 5, Gonda 2.

Jestli v sobotu začali šumperští basketbalisté zápas bídně, v neděli v Kroměříži katastrofálně.

„Kluci si asi mysleli, že jen nastoupí, hned bude konec a my zvedneme ruce, že jsme vyhráli. Bylo to neuvěřitelné. Neběhali jsme, neútočili, nedělali jsme vůbec nic,“ popsal úvod utkání Šíma.

Domácí vedli o 21 bodů, zápas se měnil v exhibici, domácí hráči si zadovkami nahrávali pod koš za skandování domácích diváků.

„Já v tu chvíli hodně jsme zvýšil hlas a řekl jsem klukům, co si o nich myslím. Pak jsem si sedl a jen jsem mlčel. To asi na ně zapůsobilo, dali tři trojky za sebou a začali neuvěřitelný obrat. Najednou hrál celý mančaft i na lavičce. Všude nás bylo plno a po dlouhé době jsme viděl šumperské mužstvo, které hrálo na krev,“ říká Radim Šíma.

Slavia Kroměříž – TJ Šumperk 77:91 (28:15, 18:26, 14:24, 17:26)

Body: Wiesner 28, Šich 16, Poštulka 14, Vláčel 13, Pajer 8, Müller 6, Kuchtík 3, Václavek 2, Indra 1.

tabulka