Soutěžilo se ve dvou disciplínách, ve výskoku z kolen do výšky a v počtu přemístění činky na ramena během dvou minut. Váha činky se určovala podle váhy závodníka.

Lukáš Košták vypadl hned v první skupince a zaznamenal pouze jeden bod. „Měl s tím problémy a zvládnul to poprvé až dva dny před soutěží,“ hodnotil jej Tomáš Pliska. On sám vypadl ve třetí skupině závodníků.

„Měl jsem problémy s uznáním techniky, protože moje pokusy se lišily oproti tomu, jak by výskoky měly ideálně vypadat,“ přiblížil důvod.

Vojtěch Hlavjenka tuto disciplínu ovládl a zaznamenal výkon 55 centimetrů, za který získal sedm bodů.

V přemístění šel opět na řadu jako první Lukáš Košťák, který měl přemísťovat 35 kilogramů. Jeho maximum je o dvě kila více. Nakonec činku zvládl přemístit šestnáctkrát.

„Dobře jsme mu dávkovali tempo pokusů. V té váze byl problém, ale je to bojovník a šel do toho naplno,“ byl spokojený Pliska.

Vojtěch Hlavjenka měl cíl deseti opakování s dvaasedmdesáti kily, který zvládl. Rovněž Tomáš Pliska zvládl svoji metu dvaceti přemístění s činkou vážící 85 kilogramů.

„Přemístění je zdánlivě jednoduchý cvik, ale při tolika opakováních dá zabrat i zkušeným borcům. To jsme samozřejmě v Šumperku věděli a připravovali jsme se nejen na samotný cvik, tak i na to, jak dané dvě minuty co nejlépe využít, jaké zvolit tempo. Soupeři si možná všimli, že jsme měli nejen spočítaný čas mezi jednotlivými pokusy ale i další finty, jak maximálně využít své síly. Myslím, že jsme strategii zvolili správně,“ zhodnotil celkově druhou disciplínu Pliska.

V celkovém pořadí obsadil Lukáš Košťák v kategorii do třinácti let šesté místo. Mezi muži bral Vojtěch Hlavjenka páté místo a hned za ním se umístil Tomáš Pliska.