V neděli 16. října odstartoval David Jílek svoji již sedmou účast na Wintermanovi skokem do studeného Labe v 5.30 ráno. Bez sto metrů devět kilometrů po proudu šestnáctistupňové vody zvládl uplavat za hodinu a pět minut jako druhý nejlepší v pořadí.

Cyklistická část, která vedla Národním parkem České Švýcarsko a konec byl v Lužických horách v resortu Malevil, byla rozhodující. Už po pár kilometrech trasy, která měřila 180 kilometrů a měla celkové převýšení 3000 metrů, se dostal na první místo a od padesátého kilometru svůj náskok na druhého Petra Vabrouška navyšoval. Na konci této části měl rezervu přibližně dvanácti minut.

Před Jílkem byl ještě závěrečný maraton, který měl cíl na Ještědu. V jeho úvodu opět navyšoval svůj náskok, který čítal v půlce maratonu 39 minut.

„Po cestě mě potkalo pár přeháněk a krup. Postupně jsem už střídal chůzi s během. Nač tělo ničit, když to nebylo nutné. Mé tepy zůstávaly na 120,“ popisoval na svém Facebooku.

Na vrcholu Ještědu je pak dokonce zastihla také sněhová vánice a do cíle 9. ročníku doběhl David Jílek na prvním místě v čase 11 hodin a 8 minut. Bral tak už pošesté zlato.

Tak jako každý rok, výtěžek z tohoto závodu jde na dobročinné účely do Dětského Kardio Centra Motol. Celkový příspěvek byl letos zaokrouhlen již na 1 000 000 Kč.