Nyní charitativní iniciativa Děti dětem ve spolupráci s HK Mladí Draci Šumperk pořádá v neděli 14.srpna ve Škoda aréně svou první hokejovou exhibici, kde se střetne tým osobností Děti dětem proti šumperským legendám. Nebudou chybět jména jako Tomáš Ujfaluši, Marek Heinz, David Kobylík, patron iniciativy Vojtěch Smrž či Marek Peksa.

Jako na každé akci Děti dětem, tak i nyní se bude pomáhat. Veškerý výtěžek ze vstupného a darů bude věnován Šimonkovi Greplovi z Konice, který bojuje s infantilními spasmy – čili Westovým syndromem.

Fotbalisté Čechovic (v modrém) zvládli historickou premiéru v krajském přeboru na jedničku. Rapotínu nasázeli tři góly, 7. 8. 2022
VIDEO: Rapotín padl na půdě nováčka. K extázi Čechovic pomohl i drn

„Jsme moc rádi, že jsme s panem Kučerou mohli zorganizovat tuto hokejovou akci. Již v minulosti jsem si přál, abychom měli hokejový tým osobností. Teď to vše tak nějak zapadlo a myslím si, že není hezčího místa na první zápas našeho hvězdného týmu, než Šumperk. Děkujeme,“ řekl Rostislav Vaněk, zakladatel iniciativy a její hlavní organizátor.

„ Jména v šumperském týmu jako Dušan Bařica, Radek Kučera, Lukáš Duba, Petr Šakarov či Karel Plášek jsou pro hokejové pamětníky doslova dárek. V našem týmu ještě mohu uvést Lubomíra Korhoně či Jana Jašíčka a samozřejmě naše fotbalisty. Nesmím zapomenout na velikánskou osobnost s píšťalkou, kterou je bývalý skvělý mezinárodní rozhodčí pan Milan Minář “ uvedl Marek Peksa, mediální tvář DĚTI DĚTEM a strůjce tohoto utkání.

David Krejčí.
Krejčí: Vracím se tam, kam patřím. Obrovská ztráta, říká šéf Olomouce

Jak je na akcích Děti dětem zvykem, mohou se návštěvníci těšit i na sportování dětí. V neděli v 15:30 proti sobě odehrají utkání šumperské hokejové přípravky. Kluci, kteří možná jednou budou šumperský hokej reprezentovat stejně jako nyní na Hlinka Gretzky Cupu šestnáctiletý Jan Kučera.