Tým z podhůří Jeseníků začal dobře a běhovou hrou se mu dařilo překonávat obranu Warriors. Za první čtvrtinu si pak díky dvěma proměněným kopům z pole vybudoval vedení 6:0.

Celek z lázeňské metropole se však postupně čím dál více dostával do hry. Obrana Dietos sice dokázala několikrát zachytit útočné přihrávky soupeře, i přesto odcházeli do kabin spokojenější karlovarští hráči, když v samotném závěru druhé čtvrtiny otočili skóre díky běhu Lukáše Jedličky.

Zdroj: Miroslav Pergl

Později navíc přidal touchdown na konto hostů widereceiver Lukáš Frühauf, ovšem kop za jeden bod zůstal neproměněn.

Při vedení Warriors 13:6 na startu závěrečné čtvrtiny už mnoho fanoušků Dietos asi nedoufalo v úspěch, ovšem Šumperk jako politý živou vodou začal předvádět během několika okamžiků úplně jiné ofenzivní představení a bodový přísun na sebe nenechal dlouho čekat.

Svůj první kariérní touchdown si připsal Hugo Hegner a následným úspěšným kopem srovnal stav na 13:13. A začínalo se od nuly.

Pak už to byla napínavá přetahována. Dlouhou dobu Šumperk mířil za výhrou, leč zachycená přihrávka obranou Warriors opět překlopila vedení na stranu Karlových Varů.

Brankář TJ Sokol Sudkov Patrik Boháč
VIDEO: Gólman Sudkova dal krásný gól v I. B. Mám ještě jiný sen, prozradil Boháč

Domácí obrana ale nepovolila více, než tříbodový kop z pole (field goal) a průběžný náskok hostů 16:13.

Dietos ale předvedli drtivý finiš. Zdařilými postupnými útoky a také díky nedisciplinovanosti hostů se dostali na vzdálenost dvou yardů od endzóny Warriors.

A netrvalo dlouho, když tribuny rozveselil dalším touchdownem Hugo Hegner, který znovu poslal domácí do vedení. K tomu úspěšným kopem stanovil necelou minutu před koncem stav na 20:16. Tímto dal výsledku konečnou podobu.

„Náš tým dneska ukázal soudržnost společně s vítěznou mentalitou. Otočit utkání minutu před koncem bylo tou největší odměnou pro všechny fanoušky i hráče. V tu chvíli už jsem pevně věřil, že obrana Karlovým Varům nic víc nedovolí. Oceňuji hru nováčků, kteří rozhodně nezklamali, celkově jsem pyšný na celý tým. Na obranu, jak držela tým ve hře a útok, jak se dokázal vrátit do zápasu a utkání zvrátit. Dva týdny pauzy využijeme k dotrénování a přípravě na Trutnov, který se proti nám bude chtít v domácím prostředí určitě vytáhnout,“ prozradil ve zkratce hrající kouč Dietos Jan Kolařík.

Sokol Čechovice - Sokol Určice
KP: Mohelnice trápila lídra, smolně padla. Postřelmov i Rapotín s pětkou

Šumperk Dietos – Karlovy Vary Warriors

20:16 (6:0, 0:7, 0:6, 14:3)

1.čtvrtina

FG - 3:0 - Hugo Hegner, 27y; 5:31

FG - 6:0 - Hugo Hegner, 22y; 2:15

2.čtvrtina

TD - 6:7 - Lukáš Jedlička, 6y run (Ondřej Frühauf kick); 1:06

3.čtvrtina

TD - 6:13 - Ondřej Frühauf, 15y pass od Jakub Mařík (kick neúspěšný); 4:40

4.čtvrtina

TD - 13:13 - Hugo Hegner, 21y pass od Jan Kolařík (Hugo Hegner kick); 10:19

FG - 13:16 - Ondřej Frühauf, 39y; 3:26

TD - 20:16 - Hugo Hegner, 2y pass od Jan Kolařík (Hugo Hegner kick); 0:55