Letošní série přináší jednu významnou novinku. „V tomto ročníku jsme se rozhodli omezit účast hráčům české extraligy. Chceme, aby se úroveň turnajů více srovnala. Zvýší se šance na dobré umístění a tím i motivace a chuť k dalšímu tréninku a zlepšování se. Naším cílem je vytvořit širší členskou základnu a vybudovat plnohodnotný sportovní oddíl", říká spoluorganizátor Holby tour Josef Komenda.

„Rádi bychom na turnajích přivítali i nové hráče, kteří si chtějí vyzkoušet závodní kulečník. Na věku a pohlaví nezáleží", dodává Komenda.

Turnaje se hrají vždy první sobotu v měsíci (vyjma prvního zářiového turnaje). Od 13.00 do 14.00 probíhá prezentace a volný trénink, ve 14.00 se losuje a začíná hrát.

Startovné je 100 Kč, dotace a věcné ceny se rozdělí mezi nejlepších osm hráčů turnaje.

Hraje se u nás nejpopulárnější „osmička" dle evropských pravidel, systém turnaje DKO zaručuje každému minimálně dva odehrané zápasy.

K sérii bude v brzké době spuštěn web www.clubdevitka.cz, kde najdete informace o turnajích, hráčích a vše kolem kulečníku na Devítce. „Jsme velmi rádi, že můžeme už po čtvrté podpořit hráče šumperské kulečníkové ligy a sledovat současně rostoucí zájem a rozšiřující se skupinu registrovaných hráčů tohoto turnaje", dodává zástupce hlavního sponzora hanušovického pivovaru Holba Zdeněk Mareš.