Přípravy projektu Nejúspěšnější sportovec roku na Jesenicku v prvních týdnech roku 2018 vrcholí.

„V tomto období zvýší svou pozornost všichni aktivní sportovci všech věkových kategorií, jejich trenéři, ale také funkcionáři, bez kterých by nemohl fungovat žádný sportovní klub. Svou pozornost bystří také fanoušci a čtenáři Deníku, kteří budou spolurozhodovat o konečných výsledcích této ankety, a především budou určovat, kdo se stane Sportovní hvězdou deníku,“ řekl šéfredaktor středomoravských Deníků Martin Nevyjel.

Ocení legendy

Projekt letos zavítá do čtyřiceti měst České republiky. Hlavním cílem je ocenění nejúspěšnějších sportovců, kteří reprezentují jednotlivá města, okresy, kraje a celou republiku na domácích i zahraničních kolbištích, a to v mnoha vyhlašovaných kategoriích. Od mládeže až po veterány. Pořadatelé nezapomenou ani na slavné sportovní legendy, které uvedou do síně slávy.

Produkci má i tentokrát na starost agentura Sport Action s.r.o, spolupořadateli jsou Česká unie sportu a regionální Deník. Velký podíl na vyhlášení ankety mají také města spolu s kraji, bez jejichž práce a finanční podpory by se Nejúspěšnější sportovec roku nemohl pořádat.

Vyberte hvězdu Deníku

Diváci a ocenění sportovci se mohou těšit na netradiční doprovodný program, a to především na vrcholná artistická vystoupení, laser show, pool dance i regionální talenty vybraných ze sportovních oddílů a tanečních klubů. Moderátorem večera bude Radek Šilhan.

Slavnostních večerů se v celé republice zúčastní 20 tisíc diváků, další statisíce čtenářů se o přípravách akce, dosažených výsledcích o samotném průběhu slavnostních večerů dočtou na stránkách Deníku.

Se sportovními oblíbenci se můžete na slavnostním večeru v Jeseníku setkat i vy. Zájemci mohou získat volné vstupenky na akci tak, že navštíví redakci Deníku, nebo okresní sdružení České unie sportu, kde budou vstupenky k dispozici.

Čtenáři deníku se také mohou zapojit do hlasování o vítězi kategorie Sportovní hvězda deníku. Hlasovací kupon najdou na stránkách regionálních Deníků.

Nejúspěšnějším sportovcem okresu za rok 2016 Jeseník se stal hendikepovaný cyklista Tomáš Kajnar, který se v témže roce zúčastnil paralympiády v brazilském Riu de Janieru.