Lednovým turnajem se soutěž přehoupla do své druhé poloviny a rozhodovalo se o šancích jednotlivých týmů na celkové vítězství.

Před tímto turnajem byl bodový rozdíl mezi prvním a třetím pouhé čtyři body, a očekával se útok jednotlivých týmů na první místo. Zvláště od týmu Favoriti-Nýznerov, který v prosinci nečekaně klopýtl s posledním týmem PanoramixVrbno. A právě proti stejnému soupeři Nýznerov nastoupil ke svému prvnímu sobotnímu zápasu.

Každý očekával odvetu a tomu odpovídal i průběh prvního setu, ve kterém Nýznerov vedl již o šest bodů (18:12). Jenže v závěru setu došlo k překvapivému zvratu, Vrbno dokázalo set otočit ve svůj prospěch a vyhrát jej nejtěsnějším možným poměrem 25:23.

Druhý set skončil již podle očekávání vítězstvím Nýznerova. V přímém souboji s vedoucí Českou Vsí hráči Nýznerova také tahali, již podruhé v této sezóně, za kratší konec provazu. V emotivně vypjatém zápase se rozhodovalo až v koncovkách obou setů, ve kterých hráči České Vsi dokázali udržet chladnější hlavu a oba sety vyhráli poměrem 26:24 a 25:23.

Další ztrátu Nýznerovští utrpěli v souboji s domácími Mikulovicemi, které Nýznerov obrali také o jeden set. Naštěstí tyto ztráty nijak nepoznamenaly výkon týmu a dalšího adepta o titul Zlaté Hory porazila dva nula na sety. Další zajímavý boj probíhal na opačném konci tabulky, kde se nováček soutěže Vrbno snažil odpoutat od posledního místa.

Přestože Vrbenští dokázali sebrat bod Nýznerovu, v souboji s předposledním Uragánem neuspěli a po dramatickém boji prohráli oba sety. Trochu osamocený je uprostřed tabulky tým Mikulovic, který má bezpečný náskok před Vrbnem s Uragánem a s odstupem šesti bodů na třetí místo číhá na výpadek Zlatých Hor, popřípadě Nýznerova.

Česká Ves po pomalejším rozjezdu zpočátku sezony jako první v sezóně neztratila na turnaji ani bod a vytvořila si tak slibný náskok šesti bodů před svými pronásledovateli.

Po lednovém turnaji si týmy v tabulce udržely své pozice, měnily se pouze jejich vzájemné bodové odstupy. K dalšímu pokračování soutěže zveme příznivce volejbalu do Mikulovic na sobotu 4. února 2012.