V letošním roce se uskuteční dva závody. První je na programu 25. května v Zábřehu. Nese název Basic a je nejjednodušší z pěti úrovní. Délka trasy je šest kilometrů, na které budou muset účastníci pokořit minimálně pětadvacet překážek. Startovné je 990 korun, přičemž ti co se zaregistrují do konce dubna, dostanou i tričko. Start i konec tohoto závodu je u rybníku Oborník. Trasa vede přes historické centrum města, kamenolom i cyklokrosovou trať.

Podruhé budou moci zájemci změřit síly 14. září. Tentokrát půjde o úroveň original. V ní bude délka trasy dvojnásobná a zdolat budou muset závodníci minimálně třicet překážek. Tento závod se uskuteční v Zábřehu na Račici a je zasazen do přírody s velmi členitým terénem. Zde je startovné již 1290 korun.

Další tři úrovně nesou názvy Error, Terror a Night. V prvním případě se jedná o závod na 19 a více kilometrů s nespecifikovaným množstvím překážek, Terror je speciální typ závodů v bahně, na sněhu a podobných podkladech a night je noční varianta závodu Basic.

Na Beton se můžou přihlásit i děti. Jsou pro ně připravené tři kategorie: Betonek mini, Betonek a Beton junior.

Do budoucna by organizátoři chtěli každý rok uspořádat celou sérií závodů a případně vyrazit i do zahraničí. Na konci února letošního roku proběhla ukázka několika překážek u rybníku Oborník, které se zúčastnilo bezmála sto lidí.