Celková úroveň hry se hlavně v ofenzivním pojetí opět oproti minulému ročníku zvýšila, útoky často předčily obrany, což bylo také vidět v konečném brankovém vyjádření.

První místo obsadilo družstvo chlapců z Vodní, kteří tak obhájili loňské prvenství, na druhém místě skončili hráči z pořádající ZŠ Mlýnská a třetí místo si vybojoval tým ze ZŠ Postřelmov.

Kromě soutěže družstev také probíhaly soutěže jednotlivců. Přední místa rovněž opanovali hoši vítězného týmu z Vodní. Kanadské bodování bylo již od prvního zápasu zcela v režii Michaela Kukrleho, kterému se snažil sekundovat pouze Milan Šmíd z Mlýnské, ale ten se ve druhém kole zranil a již do turnaje nezasáhl, a tak o vítězi této soutěže bylo jasno velmi brzy. Jeho 39 bodů kanadského bodování z 8 utkání je novým rekordem JMFL. Nejlepším střelcem i nahrávačem na branku se nakonec stal právě Michael Kukrle za 29 branek a 10 asistencí. Nejlepším brankářem s nejvyšším procentem úspěšných zásahů byl vyhlášen Michal Blažek opět z Vodní. Jeho úspěšnost byla téměř devadesátiprocentní, konkrétně 88,46 %. Nejslušnějším družstvem pak byli domácí hráči, když měli jen čtyři vyloučené hráče napomenuté menším dvouminutovým trestem po celou dobu trvání turnaje. Poslední individuální cenu si odnesl opět Michael Kukrle, který uspěl v soutěži o nejrychlejší gól, když ho vsítil již 6 sekund po zahájení hry. Stalo se tak ve 3. kole proti hráčům z Postřelmova. Ač se to zdá neuvěřitelné, ale ani tato velmi rychlá branka není rekordní, neboť v loňském roce bylo dosaženo gólu již po 4 sekundách hry.

Velké poděkování patří všem zúčastněným, kteří se podíleli na hladkém průběhu turnaje, a také sponzorům z řad mohelnických podnikatelů, kteří věnovali do soutěže hodnotné ceny.

Milan Horký

Jarní mohelnická florbalová liga, 4. kolo

ZŠ Mlýnská - ZŠ Vodní 0:8 (0:6)
Kukrle 4, Nejezchleba 4


ZŠ Vodní - ZŠ Postřelmov 7:5 (2:3)
Nejezchleba 5, Kukrle 2 - Orlík 4, Ovečka

ZŠ Postřelmov - ZŠ Mlýnská 2:6 (0:2)
Orlík 2 – Palla 3, Vařeka, Knýř, Richter