Vítězem JFL se stal nováček FBK Jeseník U-18

Jeseník - VIII. ročník Jesenické florbalové ligy je již minulostí. V hale SOŠ a SOUz Horní Heřmanice se odehrály poslední zápasy ligy a pohled na konečné pořadí je určitě překvapivý.

6.4.2011

Vítězný tým VIII. ročníku Jesenické florbalové ligy FBK Jeseník U-18 Foto: Radek Franek

Ale vraťme se k jednotlivým zápasům, které určily konečnou podobu soutěže. Finále hrané na dva zápasy mezi SOŠ G a P Jeseník a FBK Jeseník U-18 bylo velmi dramatické. V prvním vzájemném utkání se velmi dobrou koncovkou představil tým ze SOŠ G a P Jeseník a v každé třetině měl tak měl gólově navrch a po součtu všech výsledků třetin vyhrál v poměru sedm ku třem.

Výsledkově to sice vypadá na zcela jednoznačnou záležitost, ale průběh hry tomu nenapovídal. Mladí hráči FBK měli sice míček častěji na svých čepelích, ale nedokázali se přes výborného gólmana SOŠ G a P Jeseník střelecky prosadit. Prohra v prvním zápase hráče FBK Jeseník určitě mrzela a tak se čekalo jak se bude vyvíjet odvetný zápas.

Ten začal lépe pro SOŠ G a P Jeseník, když se v první třetině ujal vedení, ale FBK Jeseník se ve druhé třetině nevzdal a vyrovnal. V poslední třetí třetině se po velmi velkém boji ujal FBK vedení a to si udržel až do konce zápasu.

Na zápasy tedy skončilo finále nerozhodně a tak se muselo o celkovém vítězi rozhodnout v nájezdech. Zde dominovali hráči FBK Jeseník U-18 a po vítězství v poměru dva nula se stali celkovými vítězi Jesenické florbalové ligy.

Zápas o třetí místo svedl dohromady loňské finalisty a to Mlýnici Jeseník a Static-X-team.
V prvním zápase se velmi rychle ujal vedení Static a než se hráči rozkoukali, tak první třetina byla u konce v poměru 5:2 pro Static. Ten se v dalším dějství soustředil na obranu a celkem se mu dařilo. Ve druhé třetině padla pouze jedna branka do sítě Staticu, ale i tak si pořád udržoval vedení, které chtěl udržet i v poslední třetině.

Ta začala velkým náporem Mlýnice a bylo jen otázkou času kdy se prosadí. Podařilo se jí snížit na rozdíl jedné branky a v samém závěru utkání se jim podařilo i vyrovnat. Nerozhodné utkání napovídalo, že i v druhém vzájemném zápase se bude na co dívat. Ve druhém utkání se projevila trochu větší zkušenost a zejména větší počet hráčů na straně Mlýnice než u Static-X-teamu. Po vyrovnané první třetině se Mlýnice v dalším průběhu zápasu ujala vedení a to si i udržela ve zbytku zápasu. Tímto vítězstvím si tak Mlýnice Jeseník vybojovala konečné třetí místo a pro Static-X-team zbyla velmi nepopulární čtvrtá pozice.

Další dvojzápas se hrál o konečné páté místo, kde se mezi sebou utkali hráči Blue teamu a Divočáků Bělá. První zápas měl vyrovnaný průběh a skončil remízou 3:3. Ve druhém zápase se projevila větší vůle po výhře na straně Blue teamu a ten tak po zcela jasné výhře, získal celkové páté místo v soutěži.

Zbývá doplnit ještě zapas o sedmé místo, v tomto dvojzápase hráli domácí SOŠ a SOUz Horní Heřmanice a hráči OU Lipová. Domácí výběr nenavázal na své dobré zápasy, které předváděl v základní části a tak se ze sedmého místa nakonec radoval tým OU Lipová.

Velký dík patří SOŠ a SOUz Horní Heřmanice za organizaci již VIII. ročníku JSFL. Více informací na www.jsfl.estranky.cz.

Radek Franek

Finále

SOŠ G a P Jeseník - FBK Jeseník U-18 7:3 (3:1, 2:1, 2:1)

Kubíček 2, Domes 2, Doubek 2, Bláha - Buriánek 2, Koryťák

SOŠ G a P Jeseník - FBK Jeseník U-18 4:5 (2:1, 1:2, 1:2)

Kubíček 3, Viterna - Píšek 2, Koryťák 2, Zondlak

O vítězství rozhodovaly nájezdy, které skončily v poměru 2:0 pro FBK Jeseník U-18