Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vladimír Šimíček ze Šumperku šéfem krajského ČSTV

Šumperk - Před několika dny se uskutečnila 8. Valná hromada Olomouckého krajského sdružení ČSTV, která mimo hodnocení roku 2008 uzavírala rovněž čtyřleté funkční období krajské rady a dozorčí komise.

27.5.2009
SDÍLEJ:

Vladimír Šimíček, předseda krajského sdružení ČSTVFoto: DENÍK/Jan Kastner

Ve volbách na další čtyřleté období byl předsedou krajského sdružení zvolen Vladimír Šimíček ze Šumperku. Místopředsedy byli zvoleni Ivo Kuba a Jaroslav Novák.

Ve svém vystoupení předseda krajského sdružení zhodnotil i celých osm let fungování krajských sdružení ČSTV, která vznikla jako reakce na vznik nových krajských samosprávných a správních orgánů Olomouckého kraje. Ocenil zejména systémový přístup představitelů Olomouckého kraje k podpoře sportu jak na základní či rekreační úrovni tak úrovni vrcholové. Objem finančních prostředků poskytovaných sportu v roce 2009 významně přesahuje částku 40 milionů korun a co je velmi důležité, tyto peníze jsou již většinou na účtech sportovních klubů či jednot.

Vladimír Šimíček ocenil rovněž sportovní výkony dosahované sportovci kraje, mimochodem v Olomouckém kraji se v rámci ČSTV z pohybu raduje 84,5 tisíce občanů v 63 odvětvích sportů. V kraji jsou mistři světa, ale také tisíce žáčků, kteří každý víkend vybíhají na zelený fotbalový trávník, na atletickou dráhu či do lesů správně se orientovat. Sportovní soutěže řídí a spoluorganizuje v kraji 22 krajských sportovních svazů, kterým krajské sdružení ČSTV vytváří podmínky pro práci, většinou dobrovolných sportovních funkcionářů.

Šimíček rovněž uvedl, že jeden z úkolů, který před krajským sdružením stojí, je zmapování kraje z hlediska aktuální potřeby oprav a větších rekonstrukcí sportovních zařízení v jednotlivých okresech tak, aby i zde byl program potřebných akcí a bylo možné jednat o jeho podpoře také s představiteli kraje.

Autor: Jan Kastner

27.5.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Draci začali v Opavě dobře, potom ale nezvládli závěr

Ilustrační foto

Sloučenou školu lidé nevzali za svou, usiluje o lepší pověst

Město strážníkům přidá na výplatě. A stále hledá nové

O zvýšení platů městských strážníků rozhodli šumperští radní. Budou dostávat o tři tisíce korun více než dosud. Město si tak chce městské policisty udržet a také nabrat nové lidi. To se zatím nedaří.

Senior v zatáčce sestřelil Alfu Romeo

Dvě auta se střetla v úterý 17. října po osmnácté hodině mezi obcemi Zábřeh a Rovensko.

VIDEO: Převrácený jeřáb po tragédii stále visí nad vodou

Mimořádně komplikovaným úkolem je vyproštění havarovaného autojeřábu z hrany dolní nádrže přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně. Ani pátý den po nehodě práce ještě nezačaly.

Škola v Jeseníku začala učit polštinu. Zájem je velký

Ze dvou stran jej obklopuje Polsko, přesto se žáci z Jesenicka neměli možnost jazyk svých sousedů naučit.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení