Tak vysokou soutěž v této kategorii ještě Šumperk nezažil. „Pátrali jsme, co se zde v historii hrálo. Sice nám kdosi tvrdil, že kdysi junioři hrávali první ligu, ale doložené to nemáme. U juniorek je jisté, že je to pro Šumperk prvoligová premiéra,“ říká Pavel Skýpala, trenér šumperských juniorek.

První kolo absolvují šumperská děvčata v sobotu 27. září v Dolním Újezdě, za týden se představí doma s Pardubicemi.

Volejbalová 1. liga juniorek je druhou nejvyšší soutěží po extralize, pro letošní ročník se rozšířila na čtyřicet týmů o šesti skupinách.

„Protože se první liga poměrně dost rozšířila, její úroveň určitě poklesne. Proto si myslím, že bychom neměli mít potíže se udržet, spíše bychom chtěli hrát v naší skupině o čelo. Ale neznám soupeře, jdeme do neznámého prostředí,“ přiznává Skýpala.

Základní část první ligy končí s koncem roku, vítězové skupin pak budou mezi sebou hrát ve finálové skupině a dál pak v baráži s extraligovými celky, ostatní prvoligové týmy se znovu rozlosují a pokračují v dalších zápasech.

Kromě toho ale juniorky startují i v krajském přeboru žen jako Šumperk B a v přeboru už získaly první výhry. Po neúspěších proti Novým Sadům porazila šumperská děvčata doma 3:0 a 3:2 silný Kojetín, plný bodový zisk získala i proti Troubkám.

Navíc domácí hráčky převedly ve všech utkáních parádní hru, která se musela fanouškům líbit. V krajském přeboru žen tak po dvou neúspěších získaly první čtyři výhry, čímž v tabulce šplhají výše. Kojetín navíc utrpěl v Šumperku první dvě prohry v této sezoně. Šumperk B je v této chvíli třetí, v čele jsou Nové Sady, na druhém místě pak šumperské áčko.

Šumperk hrál ve složení Jana Skýpalová, Lucie Skýpalová, Markéta Straková, Petra Divišová, Jessica David a Kristýna Pohlová.

J. Drak