Ten po předchozích dvou nevydařených vystoupeních ovládl tým Favoritů Rybářství Nýznerov.

V lednu se zdálo, že o vítězi soutěže bude předčasně rozhodnuto, ale sobotní turnaj ukázal, že Česká Ves nemá letošní titul ještě v kapse, když přišla o dva body ze svého šestibodového náskoku.

Nutno však podotknout, že se to neobešlo bez emocí. O co šlo? Nýznerov vzhledem k zaneprázdnění i onemocnění některých svých hráčů využil možnosti, které umožňuje soutěžní řád, a v důležitých zápasech nastoupil ke hře pouze v pěti hráčích.

Pro nezasvěcené uvádíme, že při hře v pěti jsou nejlepší hráči týmu častěji na podání i na síti než soupeř. S touto výhodu nastoupil Nýznerov proti svým dvěma nejtěžším soupeřům a oba zápasy vyhrál. Nejprve v pěti hrál proti České Vsi, ale ta se nedala zaskočit, využívala většího volného prostoru v soupeřově hřišti a vybudovala si do koncovky v obou setech několikabodový náskok. Jenže v závěrech setů se Českovesští totálně rozložili oba sety ztratili.

První ze stavu 20:18 a druhý dokonce ze stavu 19:15. Druhým soupeřem, proti kterému nastoupil Nýznerov v pěti, byly Zlaté Hory, které cítily šanci získat body. Jenže v tomto případě rozhodla právě výhoda hry v pěti a vítězství tak získal Nýznerov.

Povinné vítězství Nýznerov získal v souboji s Vrbnem, se kterým na posledních dvou turnajích pouze remizoval, a naposledy jej porazil na turnaji v listopadu. Zajímavostí je, že stejnou bilanci ze vzájemných zápasů jako s posledním Vrbnem má Nýznerov právě i se Zlatými Horami, které bojují na čele tabulky (dvě remízy a tři prohry).

Už se zdálo, že Nýznerov vyhraje turnaj bez ztráty bodu stejně jako před měsícem Česká Ves, ale v posledním utkání celého turnaje zaskočili favorita hráči Mikulovic, kteří v prvním setu porazili svého Nýznerov rozdílem devíti bodů. Druhý set však již dopadl podle očekávání a týmy se rozešli smírně 1:1 na sety.

Turnaj nevyšel podle představ hráčům České Vsi, kteří kromě ztráty bodů s Nýznerovem nepřehráli Uragán. Za Uragán po dlouhé době nastoupil Pavel Ostrý, který dokázal trochu oživit útočnou hru Uragánu. V tradičním derby jesenických týmů se oba soupeři rozešli smírně 1:1 na sety.

Za zmínku stojí ještě souboj dvou posledních týmů Uragánu a Vrbna. V prvním setu Jeseničtí neudrželi v koncovce několikabodový náskok a prohráli jej o dva body 23:25. Ve druhém setu však dokázali zabrat a svého protivníka jasně přehráli rozdílem jedenácti bodů.

V tabulce nedošlo k žádným změnám na pozicích, jen se změnily bodové odstupy mezi jednotlivými týmy. Česká Ves na čele ztratila dva body ze svého šestibodového náskoku před Nýznerovem, ten však odskočil Zlatým Horám o tři body na rozdíl pěti bodů.

Mikulovice se v poklidu drží uprostřed tabulky, kdy mají dostačený odstup od svých pronásledovatelů a na třetí místo ztrácejí propastných sedm bodů.

K dalšímu pokračování soutěže zveme příznivce volejbalu do Mikulovic na sobotu 3. března.