Otec odchovance přerovské Viktorie a fotbalového reprezentanta Filipa Nováka byl interpretem současné hymny hokejistů HC Zubr Přerov, která na zimním stadionu hraje před každým utkáním prvoligového celku.

Skladba Pavla Nováka staršího, Filipova dědečka, Pihovatá dívka, je zase jakousi neoficiální hymnou fanoušků, kteří odnepaměti hit z konce 60. let vzali za svůj jako oslavný popěvek.

„Pavlova tvorba provází i domácí utkání zubrů, ikonická Pihovatá zněla MEO Arénou nesčetněkrát. Vyjadřujeme upřímnou soustrast celé rodině a přátelům,“ napsali Zubři na sociální sítě.

Hokejový klub chystá na sobotu 17. září, kdy Zubři odehrají první domácí ligové utkání, oficiální rozloučení se zpěvákem, který v MEO Aréně několikrát zpíval českou hymnu před důležitými zápasy.

Pavel Novák ml. a Heidi Janků. Vzpomínkový koncert na legendárního zpěváka Pavla Nováka v Městském domě v Přerově v roce 2019.
Pavel byl profesionál, vždy dobře naladěný, smutní Heidi Janků a další osobnosti

Fotbal součástí života

Blízko k Novákovi a pochopitelně celé rodině má i přerovský fotbal. Klub 1. FC Viktorie Přerov, za který hrával i Filip Novák, chystá rozloučení a minutu ticha na městské derby, které je na programu v neděli 18. září.

„Nabízí se to na utkání s Kozlovicemi, se kterými byl Pavel Novák také svým způsobem provázaný. Tato smutná událost zasáhla celý Přerov i všechny členy našeho klubu,“ řekl Deníku Břetislav Holouš, předseda 1. FC Viktorie Přerov.

„Já sám jsem jako mladý chodil na Pirillo (rockovou skupinu Pavla Nováka), zasáhlo to i mě osobně. Rodině samozřejmě za celý klub vyjadřuji upřímnou soustrast,“ doplnil Břetislav Holouš.

Jak zmínil, Pavel Novák byl spjatý také s klubem FK Kozlovice. V malebném areálu pořádal pravidelně benefiční utkání fotbalových (i hokejových) hvězd, na kterém v minulosti nechyběly hvězdy jako syn Filip, Václav Kadlec, Tomáš Ujfaluši, Martin Erat, Tomáš Kundrátek či Martin Zaťovič.

Hlavně se však vybíraly peníze pro Hemato-onkologickou kliniku Fakultní nemocnice Olomouc. Naposledy Pavel Novák organizoval tradiční benefiční akci letos na začátku července.

„Byla to pro mě velká rána, která mě naprosto přepadla. Ještě v červenci jsem ho viděl na hřišti v Kozlovicích, byl plný života a organizoval dobročinnou akci pro nemocné děti,“ uvedl pro Deník hlasatel fotbalových utkání v Kozlovicích a moderátor řady koncertů Pavla Nováka staršího i mladšího v Městském domě Bohuslav Přidal.

Pavel Novák miloval fotbal pochopitelně hlavně díky úspěšnému synovi Filipovi, který to z Přerova přes Zlín a Jablonec dotáhl až na nejvyšší evropskou scénu a do reprezentace.

Otec vždy rád jezdil syna podpořit na zápasy, naposledy se Deníku podařilo zpěváka vyzpovídat v Uherském Hradišti na utkání Slovácka proti Fenerbahce 11. srpna.

Za reprezentantem Filipem Novákem dorazila do Uherského Hradiště rodina.
Zpěvák Novák podpořil syna, fandil Fenerbahce: Pro Slovácko to byla odměna