Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zábřeh ocení své nejlepší sportovce za rok 2016. Tady jsou nominace

Zábřeh – Mikroregion Zábřežsko a město Zábřeh ocení své nejlepší sportovce za rok 2016. Slavnostní vyhlášení proběhne tradičně na Mezinárodním sportovním plese, ten letošní se uskuteční v pátek 13. ledna v zábřežském katolickém domě.

10.1.2017
SDÍLEJ:

Jedním z favoritů ankety je i triatlonista David Jílek, v minulosti ji ovládl již třikrátFoto: Archiv Davida Jílka

Vyhlašování proběhne již popatnácté. Všichni předchozí vítězové pak v rámci svého sportovního odvětví získali medailová umístění na mistrovství světa nebo Evropy.

Na plese bude oceněno deset nejlepších a již podle nominovaných je vidět, že i letošní rok nebude výjimkou a výběr pořadí bude znovu mimořádně obtížný.

Nejlepší sportovci města Zábřehu za rok 2016 (nominace):

Atletika

Zuzana Pumprlová (3×3. místo MS Masters v Perthu – kategorie W55 – výška, trojskok, koule, 6. místo (koule) + 8. místo (trojskok) halové ME, 1. místo MČR – výška, 2×2. místo MČR – dálka, trojskok, 2×2. místo halové MČR veteránů – dálka, koule, 3. místo – trojskok, české rekordy W50 – 60 m překážky, výška, dálka, W55 – 500 m, trojskok, tyč, české rekordy v hale W55 – trojskok, dálka)

Ondřej Sikora (2. místo MČR v ultratrail, 20. místo MČR v půlmaratonu, medailová umístění na dlouhých tratích – maratony, půlmaratony, hodinovky)

Pavel Brzobohatý (2×4. místo MČR veteránů – půlmaraton a silničních 10 km, člen vítězného družstva ve 2. lize soutěží družstev skupiny E)

Petr Brzobohatý (23. místo MČR veteránů v kouli a 31. místo v disku, člen vítězného družstva ve 2. lize soutěží družstev skupiny E)

Autocross

Vít Nosálek (4. místo ME, 2. místo + 3×3.místo evropský závod divize D 3A do 1600 m3, MČR – jeden závod z osmi – 2. místo)

Bicross

Radomír Huf (13. místo ME – kategorie Cruiser Master 30 – 39 let, 1. místo MČR – kategorie Cruiser Master 30 – 39 let, 1. místo – Českomoravského poháru kategorie Cruiser Master 30 – 39 let, 3. místo – Moravská bikrosová liga bez rozdílu věku)

Martin Huf (5. místo MČR – kategorie boys 10 let, 2. místo Českomoravského poháru kategorie boys 10 let)

Canicross

Petr Fochler (5. místo ME – muži jednotlivci, 1. místo ME – tříčlenné štafety, 3. místo MČR – muži jednotlivci)

Cyklistika

Robin Wagner (8. místo MS v Londýně v dráhové cyklistice – 1 km s pevným startem, 8. místo ME v keirinu, 7. místo ME v Teamsprintu, 1. místo MČR – pevný kilometr, 2. místo MČR – sprint)

Kulturistika
Lukáš Osladil (6. místo EVLS Prague Pro – patří mezi největší kulturistické soutěže na světě v kategorii Open mezi profesionály, 2. místo v Nordic PRO 2016, 3. místo FERRINGO Legacy 2016 v Kalifornii, účast na Mr.Olympia 2016 v Las Vegas)

Kuželkářský klub

Hana Wiedermannová (1. místo MČR žen – jednotlivkyň 120 HS, 1. místo MČR smíšených dvojic, 3. místo MČR žen – 2×120 HS)

Mažoretky

Jana Vágnerová (1. místo MS miniformace kategorie show, 3. místo MS seniorky duo s Bárou Hoškovou, 2. místo MS kategorie pódiová skladba)

Bára Hošková (1. místo MS miniformace kategorie show, 3. místo MS seniorky duo s Janou Vágnerovou, 2. místo MS kategorie pódiová skladba)

Plavecký klub

Markéta Bednářová (3. místo MČR masters – 800 m volný způsob, 4. místo MČR masters – 400 m polohový závod, 52. místo ME masters – 800 m volný způsob, 65. místo ME masters – 400 m polohový závod, rekordy Zábřehu v kategorii 25 – 29 let)

Orientační běh

Marek Minář (6. místo akademické MS štafeta, 14. místo akademické MS na klasické trati, 9. místo MČR mužů ve sprintu, 10. místo na krátké trati, 11. místo na klasické trati, 4. místo v Českém poháru na klasické trati, 11. místo MČR mužů v celkovém ratingu závodů)

Petr Horvát (4. místo Český pohár lyžařského orientačního běhu, 9., 15., 18. a 19.místo akademické MS mužů LOB Tula, Rusko – sprint relay, middle, pursuit, sprint, 6., 21., 36. a 42.místo ME mužů LOB v Obertillach, Rakousko, nominován pro seniorskou reprezentaci ČR, 5., 10., 26., 29., 31.místo – světový pohár, 4. místo MČR LOB – klasická trať, 3. místo MČR LOB – krátká trať, 12. místo MČR mužů v celkovém ratingu závodů v orientačním běhu, výborné výsledky v orientačním běhu, běhu na lyžích a plavání)

Hana Horvátová (3. místo Český pohár v LOB v kategorii D20, 3×2. místo LOB Oberwiesenthal, Německo, 1. místo MČR LOB – klasická trať, 2. místo MČR LOB – krátká trať, nominována pro reprezentaci na MS juniorů ve Finsku, výborné výsledky i v orientačním bě­hu)

Šachy

Taťána Nesporá (3. místo mistrovství Evropské unie mládeže v kategorii D10, 5. místo MČR v praktickém šachu dívky 10 let, krajský přeborník v kategorii dívky 12, 14 a 16, vítězka seriálu GP Olomouckého kraje v kategorii D10)

Triatlon, Ironman

David Jílek (vicemistr světa v celkovém pořadí Bigman – Ironman + xterra, 1. místo v kategorii, 17.místo Světový pohár profi Ironman Austria – Klagenfurt, 24. místo ME profi Ironman Frankfurt, 1. místo MČR dlouhý triatlon, 1. místo Českém poháru v dlouhém triatlonu do 29 let, 1. místo MČR Moraviaman v kategorii do 29 let, další medailová umístění na soutěžích)

David Krupička (3. místo MS v celkovém pořadí Bigman – Ironman + xterra, 1. místo v kategorii 30 – 39 let, dokončení čtyř Ironmanů a jednoho terénního triatlonu ve čtyřech týdnech)

Radka Štýbnarová (1. místo MS Bigman – kombinace terénního a dlouhého triatlonu ve dvou dnech, 3. místo Sparťan Race týmy, 4. místo Sparťan Race Ultra Best – běh – 42 km a více + 60 a více překážek, 2. místo MČR v extrémním závodě jednotlivců, 4. místo MČR policie v plavání, medailová místa na krajských přeborech policie)

Vodní sporty

Karel Rašner (1. místo MČR v kategorii mladších žáků C1M – sjezd na divoké vodě, 1. místo MČR v kategorii mladších žáků C1M – sprinterský sjezd na divoké vodě, 1. místo MČR v kategorii mladších žáků v debl kánoi C2M – sprinterský sjezd na divoké vodě, 1. místo Český pohár v kategorii mladších žáků ve sjezdu na divoké vodě)

Autor: Redakce

10.1.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.
AUTOMIX.CZ
3

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Nehoda na Mohelnickém kopci
4

V mlze se na Mohelničáku srazily dva kamiony

Rozloučili jsme se

Týdenní informační servis pohřebních služeb ze Šumperska a Jesenicka.

4. kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.

Babí léto si o víkendu neužijeme, neděle proprší

Zatímco v pátek se teploty ještě vyšplhají ke dvacítce, o víkendu klesnou až k 10 stupňům.

Škola začala učit první včelaře, gymnázium láká na sportovní lezení

Na učilišti v Horních Heřmanicích začínají mladí lidé pronikat do tajů včelařství. Střední škola gastronomie a farmářství je jedinou v kraji a jednou z mála v republice, která tento obor vyučuje. Na nové zaměření láká i sportovní obor gymnázia v Jeseníku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení