Velký kus práce odvedli také studenti zdejšího gymnázia, bez jejichž pomoci by se organizace soutěže jen stěží obešla.

V kategorii měst do dvaceti tisíc obyvatel si Zábřeh oproti předešlému roku polepšil o dvě příčky, když skončil na šestém místě.

Přestože se do soutěže zapojilo jen 267 plavců, což je o 39 méně než loni, celkový součet 4158 bodů je nakonec oproti loňsku vyšší o 250 bodů.

V dopoledních hodinách soutěž zahájilo 121 žáků zábřežských základních škol. Školy vyslaly celkem o 45 plavců méně než před rokem.

Odpolední program soutěže pro veřejnost byl zahájen ve 13 hodin. Až do 20 hodin, kdy byla celá akce ukončena, se do startovní listiny zapsalo dalších 146 účastníků.

Nejstaršímu závodníkovi bylo 78 let, zatímco nejmladšímu teprve 5 let. Program plaveckého maratónu trval celkem dvanáct hodin.